Home Kariera i rozwój Sama decydujesz się na bycie szczęśliwą – recenzja książki Renaty Wrony „Szczęśliwa Kobieta; rozwój. kariera, miłość”

Sama decydujesz się na bycie szczęśliwą – recenzja książki Renaty Wrony „Szczęśliwa Kobieta; rozwój. kariera, miłość”

15823273_1235641616505535_6785426299794306679_n
Szczęście od zarania ludzkości stanowiło jednocześnie niedościgniony ideał, wzbudzało pożądanie, a dostrzeżone u innych potrafiło doprowadzić do największych wojen i tragedii ludzkich.

O szczęściu mówiło i pisało wielu, zwykle w kontekście czegoś czego należy długo i wytrwale szukać. Zupełnie inne podejście podpowiada w bajce zamieszczonej na początku swojej książki „Szczęśliwa Kobieta: rozwój, kariera, miłość” Renata Wrona – coach, trener rozwoju osobistego i właścicielka agencji PR w jednym.

Autorka zdejmuje z piedestału łut szczęścia i za pomocą wielu ćwiczeń rozwojowych pokazuje jak najpierw określić, czym jest dla mnie moje indywidualne szczęście, a następnie co mogę zrobić każdego dnia, zaczynając od dziś, by mój poziom satysfakcji, zadowolenia, a wreszcie odczuwalnego szczęście był nie tylko zadowalający, ale także stale rósł.

Lata pracy w trakcie indywidualnych sesji coachingowych pokazały Renacie Wronie, że my – kobiety mamy problem z poczuciem satysfakcji z własnego życia. Dlatego też swój poradnik skierowała do wszystkich Polek, które chcą coś zmienić. Napisany bardzo przystępnym językiem sprawdzi się zarówno u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rozwojem osobistym, jak u tych, które były już na niejednym szkoleniu.

Tym co go wyróżnia jest opisania instrukcji do ćwiczeń oraz ich sformułowanie w sposób niepozwalający na przerzucenie strony bez głębokiej refleksji nad tematem, o którym jest mowa. Czytając książkę odczuwa się wewnętrzną, naturalną potrzebę rozwoju, niezwiązaną z żadnym przymusem zewnętrznym.

Autorka jest subtelnym przewodnikiem w drodze rozpoznawania, określania, doprecyzowania, a wreszcie życia własnym szczęściem, bez porównywania się z innymi i odnoszenia swojej sytuacji życiowej do innych ludzi. Gdyż tylko będąc szczęśliwe same ze sobą będziemy mogły budować wspaniałe relacje z innymi ludźmi i wspinać się po szczeblach kariery bez okupowania sukcesu zawodowego zdrowiem lub samotnością.

Kinga Piwowarska

Teraz możesz wygrać książkę „Szczęśliwa Kobieta; rozwój, kariera, miłość” Weź udział w konkursie już dziś!