Home Lifestyle Rycerskość powraca… a do kin wchodzi Old Fashioned!

Rycerskość powraca… a do kin wchodzi Old Fashioned!

old_fashioned_fotosy02

„Od kiedy traktowanie kobiet z szacunkiem stało się żartem?” – pyta Clay, niegdyś król studenckiej braci, dziś samotnik przywiązany do staroświeckich zasad. Na swojej drodze spotyka Amber, niespokojnego ducha o buntowniczym nastawieniu do związków. Old Fashioned – romantyczna historia o współczesnej miłości w stylu retro – wejdzie na ekrany polskich kin 23 czerwca. Mamy dla Was cytaty z filmu!

Old Fashioned to historia Clay’a Walsha (Rik Swartzwelder), który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson (Elizabeth Ann Roberts), która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem.

Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka. Dwie zranione dusze, które mają za sobą młodzieńcze uniesienia i tak zwany okres „burzy i naporu”, starają się zakochać tym razem na zawsze.

Film Rika Swartzweldera opowiada historię o „kobiecie po przejściach i mężczyźnie z przeszłością”, wychodzących z ciemności w prawdziwą miłość. Rozwijającemu się uczuciu, romantycznym wzlotom i upadkom, towarzyszą piękne zdjęcia i nastrojowa muzyka, które sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się w biegu, odprężyć i delektować chwilą.

Zanim obejrzycie Old Fashioned, przedstawiamy cytaty z filmu – do przeczytania, do zapamiętania, do zobaczenia!

  • Clay: Chyba po prostu nie byłem przeznaczony do wielkości.

Amber: Myślę, że świat ma wystarczająco wielkości. Nie za dużo dobroci. To jest moja teoria.

  • Amber: Praw mi komplementy. Zwal mnie z nóg. Powiedz mi, że jestem najbardziej atrakcyjną kobietą, którą kiedykolwiek poznałeś, nawet jeśli tak nie myślisz. Nie obchodzi mnie to.

Clay: Kłamać ci?

Amber: Dokładnie. Normalna randka.

  • Amber: Może miłość nie musi być idealna, aby nadal być cenną. I może nie musisz być dla mnie doskonały…

  • Amber: … Dostać się na tyle daleko, na ile potrzebuję. Zacząć od nowa. Iść gdzie poniesie wiatr. Podążać za ciepłem i szaleństwami.

Clay: Życie nie jest tylko ciepłem i szaleństwami.

Amber: Nie jest też tylko zbiorem zasad, Religioso. Poza tym, tak właśnie znalazłam się tutaj. Skończyło mi się paliwo na drodze.

Clay: Po prostu spakowałaś wszystko, co masz do samochodu i jechałaś aż do wyczerpania paliwa? To dopiero historia.

  • Clay: Stare rzeczy przeminęły, oto wszystko stało się nowe.

Film Old Fashioned wejdzie na ekrany polskich kin studyjnych 23 czerwca 2017 r., w dystrybucji firmy Kondrat-Media.