Home Design i wnętrze Rozgrzewające trendy wnętrzarskie na jesień!

Rozgrzewające trendy wnętrzarskie na jesień!

jesienne-trendy

Jesień kilkadziesiąt kolorów i twarzy ma. Pomimo wszystko należy do pięknych pór roku. Oczywiście ma swoje humorki, aczkolwiek bardzo łatwo je znieść. Jeśli na dworze szaruga, deszcz i wiatr spraw, aby piękna polska jesień pojawiła się na Twoich salonach. Nie bój się tworzyć świeżych kompozycji – nowatorskie aranżacje pełne aktualnych trendów skutecznie rozgrzeją dusze – nie tylko estetów!

Aksamitny trend

Aksamit jako materiał jest dość popularnym trendem, który od pewnego czasu gości na paryskich wybiegach. Projektanci jednak na tym nie poprzestają, wplatając aksamitny design do wnętrz. Samo słowo kojarzy nam się z czymś delikatnym, ciepłym i przyjemnym w dotyku, dlatego też materiał ten okaże się jesiennym strzałem w dziesiątkę. Aksamit w pomieszczeniu odgrywa istotną rolę, w związku z tym nie lubi grzać się w kącie. Jest powiewem luksusu, dlatego idealnie sprawdzi się pod postacią poszewek na poduszki. Jeśli jesteś odważną duszą artystyczną, nie bój się przemycić aksamitu jako wygodnego fotelu lub kanapy. Kolor? W jesiennych aranżacjach wnętrz sprawdzi się ten w odcieniu głębokiej zieleni lub granatu.

Dekoracje wiszące

W całym wnętrzu największą uwagę przykuwają dodatki. Nie bój się łączyć prostych form z fikuśnymi inspiracjami. W tym przypadku sprawdzą się nowoczesne lampy Azzardo.com.pl – bardzo klasyczne i eleganckie odnajdą się w pomieszczeniach, w których króluje przemieszanie kolorów. Ponadto ciekawymi dekoracjami wiszącymi, okażą się doniczki oraz kwietniki, których popularność ciągle rośnie. Jednak najświeższym trendem są gałęzie, które zawieszone na ścianie, tworzą dość nietypową, wręcz niebanalną odsłonę pokoju dziennego.

Różowe okulary

Pomimo tego, iż róż dość stereotypowo kojarzony jest z dziewczynkami i ich słodkimi spódniczkami, ten – na przekór wszystkiemu – świetnie odnajduje się w sypialni. W jasnym i pudrowym odcieniu bardzo lubi łączyć się z błękitem oraz miedzianymi, specjalnie postarzanymi dodatkami. Jak możesz zauważyć, jesień na dworze to czas mocnej czerwieni, brązów i pomarańczy. Natomiast w przypadku aranżacji wnętrz odchodzi się od tych barw, na rzecz kolorów bardziej radosnych, wiosennych, zwiastujących optymistyczne miesiące, pełnych słońca i ciepła.

Styl boho, czyli ponadczasowe frędzle!

Styl boho idealnie odnajduje się we wnętrzach bardzo minimalistycznych, klasycznych i nowoczesnych. Jest dość inspirujący, gdy do głosu dochodzi, kombinacja czerni i bieli. W przypadku poszukiwania do aranżacji ciekawych dodatków, postaw na frędzle. Motyw ten jest dość spokojny, nienarzucający się. Frędzle mogą ozdobić kanapowe poduszki, gruby pled, zasłonę oraz dywan.

Zielono mi

Jesienią liście opadają z drzew, zmieniając swój piękny połyskliwy kolor zielony na brąz, czerwienie i żółcie. W przypadku jesiennych inspiracji wnętrzarskich ponownie i zarazem przekornie stawiamy na zieleń w jasnym odcieniu lub też mocno nasyconą. Soczysta i żywa ma przywodzić na myśl rozkwitające wiosną rośliny, które wspaniale zdobią ogródkowe grządki.