Home Lifestyle Romans wszechczasów, czyli dlaczego kochamy zagłębiać się w miłosne historie…

Romans wszechczasów, czyli dlaczego kochamy zagłębiać się w miłosne historie…

landscape-1433811824-woman-on-sofa-reading

sekcji książkowych romansów księgarni „Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?…”

Te słowa napisał Adam Mickiewicz w wierszu NIEPEWNOŚĆ, a tak pięknie kiedyś wyśpiewał Marek Grechuta.

ROMANS – BARDZIEJ UCZUCIA CZY EMOCJE

Według encyklopedii ROMANS „skupia się zwykle na romantycznej miłości dwojga ludzi i na ich związku, a ich zakończenie jest optymistyczne i emocjonalnie satysfakcjonujące”. Satysfakcjonujące dla kogo? I jaki ma charakter ta satysfakcja? A czyż w ogóle są nam, kobietom, potrzebne jakiekolwiek definicje romansu? Każda z nas wie, co to oznacza, jak się zaczyna i jak się kończy. Romans dotyka ludzi wolnych, bo kochają przygodę, dreszczyk emocji, szalony seks, nie znoszą zobowiązań. Dotyka też ludzi będących w związkach, bo wkradła się rutyna, codzienne obowiązki stłamsiły facsynację. Brakuje adrenaliny.

JESTEŚ GOTOWA NA ROMANS?

Każda Kobieta chce być kochaną, podziwianą, adorowaną. Każda czeka, bodaj w myślach, na rycerza na białym koniu, który ją wyzwoli z szarej codzienności, w której przyszło żyć, gdzie rutyna małżeńska zabiła fascynację i dreszczyk emocji z czasów randek. Dusza kobiety krzyczy: Rycerzu przybądź i zabierz mnie do lepszego świata. Jeśli nasz wewnętrzny krzyk jest bardzo głośny, to zdarza się, że ktoś nas usłyszy i poda dłoń zapraszając do przeżycia emocjonalnego związku.

MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI…

Kobiety są bardzo inteligentne, mają też szerokie spectrum widzenia i analityczny umysł (a co?!), wiedzą też, że takie przelotne, szalone romanse pięknie się zaczynają, emocje szczytują i o to chodziło. Z początku wszystko układa się cudownie, podwójne życie jest wielką tajemnicą, romansująca osoba jest radosna i promienna, a więc w domu również panuje cudowna atmosfera.

ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE?…

Niestety, zazwyczaj nie, chwile uniesienia niosą za sobą wiele konsekwencji, a godziny rozkoszy kochanków, zazwyczaj odpłacane są godzinami samotności. Warto również pomyśleć o konsekwencjach, szczególnie, jeśli pozostajemy w stałym związku, a partner z romansu też oczekuje wyłączności. Zaczynają się schody… problemów, negatywnych emocji.

CZY JEST NA TO RADA?

Oczywiście, że tak. Możemy się emocjonować burzliwymi uczuciami, całkowicie bezpiecznymi dla nas, bo znalezionymi w fikcyjnym życiu bohaterów powieści, przeżywających dokładnie te same emocje, które i nas by dotknęły, gdybyśmy dały się unieść porywom namiętności. Czytając powieść pełną wzruszeń i gorących romansów możemy przeżywać razem z ich bohaterkami dokładnie te same odczucia, utożsamiać się z ich postaciami, zapadać się w namiętne ramiona boskich kochanków, jakich nawet na plaży w Jastarni nigdy byśmy nie poznały. Ba… możemy odwiedzać z naszymi bohaterkami najpiękniejsze zakątki świata i uciekać w przeżyciach od szarej, własnej codzienności.

PODARUJ SOBIE ODROBINĘ LUKSUSU…

… i pozwól unieść się falom wyobraźni w najwspanialszych męskich ramionach swoich bohaterów z kart powieści znalezionych w sekcji książkowych romansów księgarni livro.pl Nie hamuj emocji, wzruszeń, rozkoszy. Przeżyj pełnią swego serca burzliwy romans z kochankiem z kart książki.