Home Uroda Roller jadeitowy – nowa moda czy przepis na cerę doskonałą?

Roller jadeitowy – nowa moda czy przepis na cerę doskonałą?

kob11293_81m52229_20181119_11293

W ostatnim czasie rollery z kamieni szlachetnych możemy zobaczyć na profilach w mediach społecznościowych czołowych influencerek z całego świata. Czy faktycznie działają i mają zbawienne właściwości? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat tego kosmetycznego hitu.

Rollery do twarzy – nowa moda czy przepis na cerę doskonałą?

Rollery do twarzy to kosmetyczny hit. W ostatnim czasie rollery z kamieni szlachetnych możemy zobaczyć na profilach w mediach społecznościowych czołowych influencerek z całego świata. Czy faktycznie działają i mają zbawienne właściwości?

Właściwości rollerów do twarzy

Do wyboru mamy rollery z wielu kamieni szlachetnych, m.in. jadeit, kwarc, kryształ górski, turkus, ametyst. Rollery jadeitowe oraz te z różowego kwarcu należą do najpopularniejszych. Do najważniejszych zalet masażu rollerami zaliczamy wygładzenie zmarszczek, zwężenie porów, lifting, odmłodzenie. Wiele osób podchodzi do tego typu pielęgnacyjnych akcesoriów sceptycznie. Wszystko dlatego, że choć niektóre gadżety lansowane w mediach społecznościowych prezentują się pięknie, w efekcie nie zawsze działają.

Według medycyny chińskiej, jadeit jest kamieniem młodości. To dlatego jego energia odpowiada za przywrócenie skórze witalności. Skutecznie przywraca cerze blask, wygładza i odmładza.

kob_20180830_f1_2740-edit

Dlaczego warto wykorzystywać rollery w pielęgnacji?

Współcześnie do wyboru mamy całe mnóstwo różnorodnych gadżetów. Co rusz pojawiają się nowości w świecie urody, producenci proponują niespotykane dotąd rozwiązania. To, co pozostaje niezmienne, to cel, którym jest wieczna młodość. Piękno nie zna wieku, dlatego wracamy do zapomnianych metod z przeszłości. Stąd właśnie rollery z jadeitu lub różowego kwarcu, które znane są od wieków w Chinach. Składają się one z dwóch wałków – mniejszego do masażu twarzy i większego do drenażu limfatycznego.

Rollery pozwalają skutecznie się zrelaksować. Są chłodne w dotyku, miłe dla skóry. Jednocześnie są bardzo proste w użyciu. Ważne jednak, by rollerów używać od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych części. Stosujemy je także wzdłuż szyi z góry na dół w celu poprawy drenażu limfatycznego. Najlepiej masaż rozpocząć od czoła w kierunku skroni, ze skroni w dół ucha, a następnie przechodzimy do policzków, rozpoczynając od nosa, schodząc do ucha. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty w gabinecie, jednak masaż z powodzeniem można przeprowadzić samodzielnie w domu.

Przed użyciem kamiennych wałeczków, najpierw masujemy twarz dłońmi. Można także dodatkowo wykorzystać olejek. Roller umieszczamy na kilka minut w lodówce. Jadeit jest kamieniem, który długo utrzymuje niską temperaturę, dlatego roller skutecznie poprawia mikrokrążenie, zamyka pory, a także zmniejsza wydzielanie sebum.

Kamienie szlachetne a wpływ na organizm

Kamienie szlachetne mają dobroczynny wpływ na organizm. Jak głosi medycyna wschodnia, wszystko ze względu na energię kamieni szlachetnych. Te właściwości warto wykorzystywać szczególnie latem. Idea stosowania rozgrzanych bądź schłodzonych kamieni do masażu nie jest niczym nowym. Z punktu widzenia kosmetologii, jadeitowe rollery mają kilka pozytywnych aspektów działania. Przede wszystkim skutecznie chłodzą, a tym samym obkurczają naczynia krwionośne. Ważne, by wykonywać masaż co najwyżej do momentu, aż kamień się nagrzeje.

Drugą zaletą są właściwości drenujące. Zabieg poprawia przepływ limfy, a także zwiększa metabolizm tkanek, skutecznie je dotleniając. Masaż z pewnością przyniesie ulgę, zredukuje obrzęki. Po zabiegu cera wygląda świeżo i ma promienny koloryt.