Home Uroda Regeneracja i odmłodzenie skóry – poznaj wampirzy lifting z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Regeneracja i odmłodzenie skóry – poznaj wampirzy lifting z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

wampirzy-lifting

Zachowanie młodego i pięknego wyglądu, pomimo upływającego czasu, to marzenie wielu z nas. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, ale w zabiegach pielęgnacyjnych skóry warto także skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Jednym z nich jest tzw. wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Uzyskiwane jest poprzez pobranie tuż przed zabiegiem niewielkiej ilości krwi pacjenta (tak jak przy tradycyjnej morfologii) i poddanie jej procesowi wirowania. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym mają bardzo duży potencjał biologiczny, ponieważ przyczyniają się do wzrostu podziałów komórkowych, tworzenia nowego białka oraz ukrwienia tkanek.

Zalety mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) jest bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Metoda ta jest w pełni bezpieczna i daje doskonałe efekty odmłodzenia, regeneracji skóry twarzy, a także w terapii przeciw wypadaniu włosów. Do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego w Klinice Miracki w Warszawie stosuje się najnowocześniejszy na rynku system Magellan. Jego głównym atutem jest najwyższe możliwe stężenie płytek w pozyskanym osoczu. Poza tym osocze charakteryzuje się doskonałą jakością, pobrany materiał zawiera nawet do 2 000 000 płytek krwi w mikrolitrze. Warto podkreślić, że to znacznie więcej niż w tradycyjnych metodach pozyskiwania osocza.

Wampirzy lifting – wskazania:

odmłodzenie skóry,
regeneracja skóry i nawilżenie,
stymulowanie komórek skóry do odbudowy,
wzmocnienie, ujędrnienie skóry,
zapobieganie procesowi wypadania włosów.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym Magellan można wykonać na twarzy, szyi, dekolcie oraz skórze głowy.

Jak wygląda zabieg? Poznaj moc wampirzego liftingu!

Na początku zabiegu lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi, którą następnie odwirowuje w specjalnym urządzeniu. W procesie tym następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Tak powstaje właśnie cenne osocze bogatopłytkowe. Następnie lekarz przeprowadza tradycyjną mezoterapię (ostrzykiwanie) wybranego obszaru ciała. Pacjent może odczuwać wówczas delikatne ukłucia (nie ma konieczności zastosowania znieczulenia), cała procedura trwa od około 20 do 60 minut. Wysokie stężenie płytek krwi podanych w dane miejsce powoduje, że procesy regeneracji skóry stają się bardziej efektywne.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

O skórę po zabiegu należy szczególnie dbać. Nie wolno narażać jej na forsowne wysiłki, nie możemy też jej naciągać, uciskać i mocno pocierać. Poza tym zaleca się stosowanie pielęgnacji za pomocą łagodnych kosmetyków.

Efekty po zabiegu

Już po pierwszej mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Magellan uzyskujemy efekt odświeżonej, odmłodzonej oraz ujędrnionej skóry. Znikają zmarszczki, a twarz odzyskuje naturalny blask. W przypadku terapii na skórze głowy, cebulki włosów stają się lepiej odżywione i wzmocnione, a proces wypadania włosów zostaje powstrzymany.

Przeciwwskazania:

ciąża i okres karmienia piersią,
cukrzyca,
stany ropne i zapalne skóry,
opryszczka.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Magellan daje spektakularny efekt regeneracji i odmłodzenia skóry. Metoda ta jest bardzo naturalna i bezpieczna, dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie chcą zdecydować się na bardziej inwazyjne zabiegi.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Kliniką Miracki!