Home Lifestyle Przezenty na koniec roku dla dzieci w przedszkolu

Przezenty na koniec roku dla dzieci w przedszkolu

dzieci-na-dywanie-bluzedu

Uroczyste zakończenie przedszkola to bardzo ważne wydarzenie dla młodego człowieka. Właśnie wtedy dziecko wykonuje pierwszy istotny krok ku dorosłości – dwa miesiące później zaczyna szkołę podstawową i jego codzienne życie bardzo się zmienia. Bardzo często poznaje nowe osoby – zarówno kolegów i koleżanki z klasy, jak i ich rodziców, a także nauczycieli, którzy będą mu towarzyszyć przez następne osiem lat życia.

Zakończenie przedszkola bardzo często ma uroczystą oprawę. A w jego trakcie wręczane są dzieciom dyplomy oraz drobne upominki. Co można podarować dziecku, które kończy przedszkole? Oto kilka ciekawych inspiracji, które pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie.

Książki

Jednym z najpopularniejszych prezentów na uroczyste zakończenie przedszkola jest książka. I tutaj zazwyczaj są dwa kierunki działania. Można wybrać dla dzieci książki popularnonaukowe np. słowniki ortograficzne czy językowe dla dzieci, które przydadzą się im w dalszej nauce. Jednak można też postawić na beletrystykę – książkę, po którą dziecko chętnie sięgnie i przeczyta samodzielnie lub z pomocą rodzica. Obecnie wybór pięknie wydanych książek dla dzieci jest tak duży, że można wybrać taką, która idealnie będzie pasować dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wybierając książkę na zakończenie przedszkola warto postawić na najładniejsze wydania w grubej oprawie i z estetyczną oprawą graficzną, tak aby dziecko faktycznie miało miłą pamiątkę. Nie można też oczywiście zapominać o treści – niezależnie czy wybieramy książkę popularnonaukową czy beletrystykę, powinna ona nieść ze sobą dobre wartości, które pozwolą rozwinąć się dziecku.

Gadżety do szkoły i praktyczne prezenty

Prezent na zakończenie przedszkola może być również bardzo praktyczny. Przykładem mogą tutaj być różnego rodzaju gadżety, które później przydadzą się dziecku w szkole. W zależności od budżetu, jakim dysponuje rada rodziców w przedszkolu mogą to być śniadaniówki, piórniki z wyposażeniem, a nawet plecaki. Mniejsze gadżety mogą być personalizowane, np. mieć wygrawerowane imię dziecka.

Praktycznym i zarazem pamiątkowym prezentem będzie też bluza z nadrukiem. Jako nadruk można dać logo przedszkola, nazwę grupy i imię dziecka. Warto zainwestować w dobrej jakości grubsze bluzy dresowe, które dzieci będą mogły nosić jeszcze jakiś czas po zakończeniu przeszkolą. Później taka bluza staje się sentymentalną pamiątką. Przykładem takich produktów są bluzy z logo przedszkola bluzedu.pl. W przypadku tej strony grafika na koszulkę jest projektowana na podstawie otrzymanych materiałów. Jest to wykonywane w ramach zamówienia – klient nie płaci dodatkowo za tę usługę.

kompozycja-bluzedu-szara-bez-kaptura

Prezenty – pamiątki

Obok prezentów książkowych czy praktycznych gadżetów, dzieci bardzo często dostają również prezenty w formie pamiątek. I tutaj wybór jest naprawdę bardzo duży. Jedną z najpopularniejszych form jest tablo, czyli zdjęcia portretowe wszystkich dzieci i nauczycielek zebrane na usztywnianej formie A4. Takie zdjęcie można później powiesić na ścianie w pokoju lub bezpiecznie schować do albumu.

Pamiątką dla przedszkolaka może być również „świadectwo”. Fakt, że w przedszkolu nie ma poszczególnych przedmiotów ani ocen nie przeszkadza w tym, aby przygotować dla maluchów pamiątkowe dyplomy, które będą pierwszym ważnym „naukowym dokumentem”.

Ciekawą pamiątką może okazać się również album lub prezentacja przygotowana na bazie zdjęć ze wszystkich lat pobytu dzieci w przedszkolu. Można też wykonać kolaż ze zdjęć, który będzie ciekawie prezentował się w antyramie.