Home Uroda Przedłużanie włosów na zimno – czy to dobra metoda?

Przedłużanie włosów na zimno – czy to dobra metoda?

przedluzanie-wlosow-na-zimno-–-czy-to-dobra-metoda

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to coraz częściej stosowane praktyki. Decydują się na nie kobiety, które nie chcą długo czekać, aż ich włosy osiągną wymarzoną długość. Niektóre z nich mają również problem z rzadkimi włosami, które niejednokrotnie wypadają w dużych ilościach.

W salonach kosmetycznych doczepia się włosy metodą na gorąco – jest to tak zwana metoda keratynowa. Jej zaletą jest duża trwałość i bezinwazyjność. Jednak wiele pań przedłuża lub zagęszcza sobie włosy samodzielnie w domu jedną z metod na zimno. Pomimo tego, że niektóre z doczepianych na zimno kosmyków mogą posłużyć przez naprawdę długi czas, są to raczej metody krótkotrwałe, co często bywa ich zaletą – włosy można doczepić i zdjąć w dowolnym przez siebie momencie i dopasować fryzurę do aktualnych potrzeb. Metod, którymi można wykonać przedłużanie włosów jest bardzo dużo i czasem ciężko wybrać tę właściwą. Co jest bardzo ważne – zagęszczanie można wykonać tymi samymi metodami, wystarczy tylko dobrać pasemka o długości naturalnych włosów.

Przedłużanie tape on

Metoda przedłużania oraz zagęszczania o nazwie tape on jest często nazywana metodą kanapkową. Włosy tape on są przyczepiane do naturalnych na specjalnych taśmach, których przy dobrze wykonanym zabiegu nie widać, dzięki czemu można osiągnąć naprawdę naturalny efekt. Dzięki tej metodzie można doczepić kosmyki o długości nawet kilkudziesięciu centymetrów. Nie trzeba też unikać stylizacji włosów – można je prostować i kręcić zaraz po zabiegu. Włosy na taśmach nie obciążają włosów, dzięki czemu nie powodują ich wzmożonego wypadania i łamania. Żeby jednak efekt się utrzymał, taśmy z doczepkami muszą być regularnie podciągane. Co ważne – w dowolnym momencie można je usunąć. Włosy tape on nie wymagają żadnej specjalistycznej pielęgnacji, jednak warto używać szamponów i odżywek o właściwościach nawilżających.

Włosy doczepiane na ringi

Przedłużanie włosów za pomocą silikonowych ringów jest bardzo popularne. Głównymi zaletami tej metody jest fakt, że doczepki są łatwo dostępne i nie kosztują wiele. Ponadto łatwo założyć je samodzielnie i nie trzeba się udawać do żadnego salonu fryzjerskiego. Podobnie jak wcześniejsza metoda, zagęszczanie włosów za pomocą ringów jest całkowicie bezpieczna dla włosów – nie obciąża ich, nie powoduje wypadania ani łamania. Wykonane z silikonu ringi są bardzo trwałe i ciężko je zniszczyć, dlatego świetnie będą się trzymały na naturalnych włosach. Ta metoda jest również bardzo funkcjonalna i wygodna – doczepki nie muszą być zdejmowane przed pójściem spać, nie wymagają też używania żadnych specjalistycznych kosmetyków i można je myć tak, jak naturalne włosy. Ringi są na włosach praktycznie niezauważalne.

Przedłużanie clip in

Włosy doczepiane clip in stają się coraz popularniejsze. Ta metoda polega na doczepieniu włosów za pomocą specjalnych klipsów umieszczonych na taśmie z antypoślizgową wkładką, dzięki czemu nie ześlizgują się z włosów. Doczepiane kosmyki mogą służyć przez bardzo długi czas, jednak wymagają szczególnej dbałości. Należy je bardzo często czesać, żeby uniknąć splątania. Należy je zdejmować przed spaniem. Myć powinno się je dopiero po zdjęciu – można tutaj używać zwykłych kosmetyków, jednak dobrze by było używać szampony i odżywki nawilżające. Włosy doczepiane tą metodą można dowolnie stylizować – warto jednak używać preparatów chroniących przed wysoką temperaturą.

Przedłużanie na zimno – dla kogo będzie najlepsze?

Metody przedłużania włosów na zimno mają wiele zalet a jedną z nich jest zdecydowanie brak ingerencji w strukturę włosa, dzięki czemu się nie niszczą. Są też wygodne a ich wykonanie nie zajmuje wiele czasu. Świetnie się sprawdzą w przypadku tych osób, które chcą wykonać przedłużanie lub zagęszczanie tymczasowe. Metody na zimno będą idealne również dla tych, którzy nie chcą wydać niebotycznej sumy pieniędzy. Powinno się jednak pamiętać, że zarówno do przedłużania jak i zagęszczania włosów najlepiej jest wykorzystywać włosy naturalne. Jednym z rodzajów takich włosów są włosy europejskie.