Home Uroda Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

nature-2859273_1920

Marzą Ci się długie włosy, ale nie chcesz czekać? Dłuższe włosy możesz mieć w kilka godzin – wystarczy, że zdecydujesz się je przedłużyć, np. metodą kanapkową. Dowiedz się, na czym ona polega.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową – na czym to polega?

Za pomocą metody kanapkowej (zwanej również tape on and off) możliwe jest zarówno przedłużenie, jak i zagęszczenie włosów. Metoda ta uchodzi za nowoczesną, a to z uwagi na sposób łączenia pasm włosów i wysoki komfort, jaki uzyskuje klientka.

Na czym polega metoda kanapkowa? Przedłużanie i zagęszczanie włosów odbywa się poprzez wklejanie we włosy specjalnych pasm. Aby pasma te trzymały się, obustronnie są zakończone transparentnymi silikonowymi taśmami. Takie rozwiązanie gwarantuje, że złącza nie są wyczuwalne dla osoby, która poddała się zabiegowi przedłużania włosów.

young

Dlaczego przedłużanie metodą kanapkową cieszy się dużą popularnością?

Metoda kanapkowa ma sporo zwolenniczek. Również specjaliści polecają ją kobietom, którym zależy na przedłużonych i gęstych włosach. Wszystko dlatego, że ta metoda:

  • Jest bezpieczna dla włosów. Jeżeli zabieg przedłużenia włosów zostanie wykonany przez specjalistę, a pasma rozłożone równomiernie, to włosy nie będą nadmiernie obciążone i tym samym nie dojdzie do ich zniszczenia.
  • Jest mniej inwazyjna w porównaniu z innymi, np. keratynową. Słabe, cienkie włosy nie powinny być dodatkowo obciążane. Przedłużenie włosów metodą kanapkową jest polecane szczególnie klientkom z delikatnymi włosami.
  • Pozwala uzyskać dowolną metamorfozę. Specjaliści oferujący przedłużanie włosów metodą kanapkową wykorzystują pasma o różnej długości, np. 40 i 50 cm. Efektem zastosowania włosów tej długości jest gruntowna metamorfoza – klientka może wybrać fryzurę, która jej odpowiada.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową pozwala uzyskać naturalny efekt. To kolejna zaleta, na którą zwraca uwagę wiele kobiet zainteresowanych przedłużeniem włosów.

Pielęgnacja włosów przedłużonych metodą kanapkową

Włosy poddane zabiegom fryzjerskim mogą być osłabione i wymagać specjalnej pielęgnacji. Jak dbać o włosy po zabiegu przedłużania wykonanego metodą kanapkową? W tym przypadku nie jest konieczne stosowanie specjalistycznych produktów fryzjerskich, choć niezbędne jest używanie np. szamponów z serii nawilżających. Klientki mogą suszyć włosy suszarką i używać prostownicy. Pamiętać trzeba jednak o zaopatrzeniu się w specjalną szczotkę do włosów przedłużanych – stosowanie zwykłej może doprowadzić do wyczesania doklejonych pasm.

Zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową należy powtarzać – w zależności od potrzeb i oczekiwań najczęściej co 4–6 tygodni.

Artykuł na podstawie opracowania: https://besthair.pl/Metoda-kanapkowa-blog-pol-1515486441.html