Home Uroda Prosty makijaż oczu krok po kroku

Prosty makijaż oczu krok po kroku

Nice female face with health skin

Prosty makijaż oka? To możliwe! Tak naprawdę nie potrzebujesz ani kolekcji niezwykłych kosmetyków, ani wyjątkowych umiejętności manualnych, ani nawet dużo czasu, by zrobić efektowny make-up oka. Dowiedz się, jak go wykonać na dwa sposoby – jednym i dwoma cieniami.

Makijaż oka krok po kroku – przygotowanie

Zanim przystąpisz do malowania, powinnaś przygotować powieki. Najlepiej będzie je umyć i przetrzeć, na przykład płynem micelarnym, by skóra była na pewno czysta i by nie zostały na niej żadne zabrudzenia po makijażu z poprzedniego dnia. Jednak od razu po przemyciu nie powinnaś nakładać kosmetyków – powieka musi być sucha.
Ważnym elementem jest baza pod cienie. Należy ją nałożyć na całą ruchomą cześć powieki. Kosmetyk ma dwa zadania: sprawić, że cienie będą się lepiej trzymały, i wygładzić skórę, by w załamaniach nie pojawiały się zrolowane cienie.

Prosty makijaż oka jednym cieniem

Prosty makijaż oka możesz wykonać przy pomocy tylko jednego cienia. Wystarczy, że rozprowadzisz go aplikatorem po ruchomej części powieki i trochę na jej załamaniu. Jeśli to jest jasny odcień, możesz także nałożyć cień pod łuk brwiowy.
W tym wypadku najlepiej sprawdzają się stonowane, jasne kolory, zwłaszcza beże. Ich odcień możesz dobrać do swojego typu urody – brązowe pasują do letniego i jesiennego typu urody, panie o zimowym i wiosennym typie lepiej wyglądają w brzoskwiniowych tonach.

Prosty makijaż oka dwoma cieniami

Prosty makijaż możesz także wykonać za pomocą dwóch cieni – ciemniejszego i jaśniejszego. Mogą różnić się od siebie nieznacznie; jeśli sięgniesz po dwa kontrastowe odcienie tego samego koloru, makijaż będzie już bardziej skomplikowany.

Oto makijaż oka krok po kroku:

1. Nałóż jaśniejszy cień na ruchomą powiekę.

2. Nałóż cieniutką warstwę ciemniejszego cienia tuż nad linią rzęs, w zewnętrznym kąciku i na załamaniu powieki.

3. Podkreśl ciemniejszym cieniem dolną powiekę; jeśli masz małe oczy, tylko w zewnętrznym kąciku.

4. Jaśniejszym cieniem zaznacz przestrzeń pod łukiem brwiowym, tuż nad ciemniejszym kolorem.

5. Aplikatorem z gąbeczką delikatnie rozetrzyj granicę między kolorami.

Makijaż oka krok po kroku – wykończenie

W zasadzie prosty makijaż oka już gotowy, teraz jeszcze wisienka na torcie – wykończenie. Jeśli chcesz dodać makijażowi nieco blasku, sięgnij po bardzo jasny, brokatowy cień i zaznacz nim wewnętrzny kącik, to otworzy oko. Na koniec oczywiście rzęsy. Maluj je zygzakowatymi ruchami, delikatnie, by nie zostawić śladów na pomalowanych powiekach.