Home Uroda Proste i skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Proste i skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

sposoby-na-cellulit

Pomarańczowa skórka to przede wszystkim problem natury estetycznej. Cellulit lubi pojawiać się w różnych miejscach.

Najczęściej jednak widoczny jest na nogach, w szczególności na udach i pośladkach, chociaż można go też znaleźć na brzuchu i ramionach. Przyczyny pojawiania się nieestetycznych grudek są różne. Warto poznać kilka sprawdzonych sposobów walki z cellulitem. Dzięki nim można będzie przywrócić skórze gładkość i elastyczność. Jak więc pozbyć się pomarańczowej skórki?

Rożne rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy

Pomarańczowa skórka to tłuszcz, który nierównomiernie się rozkłada. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu (w zależności od rodzaju podejmowane są różne kroki mające na celu przywrócenie skórze zdrowego wyglądu):

  • Wodny. Jego pojawienie się może wynikać z zaburzeń krążenia lub gospodarki hormonalnej. Pojawia się on często u osób szczupłych, które prowadzą siedzący tryb życia, nie są aktywne fizycznie, biorą tabletki antykoncepcyjne i często sięgają po słone potrawy (sól zatrzymuje wodę w organizmie, co jest przyczyną powstawania pomarańczowej skórki).
  • Tłuszczowy. Grudki powstające na skórze często są bolesne. Trudno się ich pozbyć. Dieta bogata w tłuste potrawy przyczynia się do ich powstawania. Ten rodzaj cellulitu dotyka przeważnie osoby otyłe.

Walka o przywrócenie skórze elastyczności i ładnego wyglądu jest długa, jednak konsekwencja w działaniu na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty. W pozbyciu się cellulitu pomoże zmiana diety, aktywność fizyczna, specjalistyczne kosmetyki i regularne masaże.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Niestety pomarańczowej skórki nie da się zlikwidować w kilka dni. Cellulitu się nie leczy. Aby pozbyć się tego nieestetycznego problemu, trzeba podjąć jednocześnie kilka działań. Pierwszym krokiem do gładkiej skóry powinny być ćwiczenia fizyczne. Codzienna dawka ruchu pomoże ujędrnić i uelastycznić skórę. Aktywność fizyczną należy wspierać odpowiednią dietą, bogatą w warzywa i owoce. Dostarczą one organizmowi antyoksydantów, które pozytywnie wpłyną na kondycję skóry. Najlepiej zmniejszyć w swojej diecie ilość spożywanej soli, ponieważ wpływa ona na zatrzymywanie wody w organizmie, a to z kolei powoduje powstawanie brzydkich grudek. Skuteczność walki z cellulitem poprawią specjalistyczne kosmetyki. Wśród polecanych producentów można wymienić markę Clarena  Aby te kosmetyki przyniosły zamierzony efekt, należy stosować je regularnie. Zadaniem zawartych w peelingach mikrodrobinek jest poprawa krążenia skóry i usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu inne kosmetyki takie jak żele i balsamy na cellulit, będą się lepiej wchłaniać i sięgać do głębszych warstw skóry, nawilżając ją, uelastyczniając i poprawiając jej jędrność. Nie należy też zapominać o masażu, który także pomaga redukować pomarańczową skórkę