Home Lifestyle Prezent dla mamy – co wybrać?

Prezent dla mamy – co wybrać?

3

Jest w roku co najmniej parę okazji, gdy chcemy naszej mamie zrobić jakiś prezent. Najbardziej popularny jest oczywiście Dzień Matki, ale są również inne sytuacje, w których chcemy podarować jej coś specjalnego. Co wybrać na prezent dla mamy?

Coś od serca

Od najmłodszych przedszkolnych lat wszyscy naokoło powtarzają nam, że najcenniejszym prezentem dla mamy jest ten od serca. Własnoręcznie robione laurki, dobre dla przedszkolaka, niekoniecznie się sprawdzą jako prezent, gdy wiek przedszkolny mamy już dawno za sobą. Nadal jednak możemy mamie podarować coś od serca. Nie musi to być rękodzieło, ale, jeśli lubimy gotować, może to być np. jakieś specjalne ciasto czy wykwintna kolacja. Jeśli nie mamy talentów kulinarnych, to możemy podarować mamie wspólny czas. Możemy się wybrać wspólnie do kina, na wycieczkę czy po prostu posiedzieć w spokoju i pooglądać stare zdjęcia. Warto wybrać to, co mamie sprawi przyjemność i coś, czego nie robimy na co dzień. To ma być coś szczególnego, co zapadnie jej w pamięć na długo.

Prezent spersonalizowany

Możemy również pomyśleć o tym, by w jakiś inny sposób wyrazić swoją miłość do mamy. Może to być np. prezent spersonalizowany, wykonany specjalnie z myślą o mamie. Dobrym pomysłem jest zrobienie krótkiego filmiku złożonego ze zdjęć mamy od wczesnych lat szkolnych aż do czasów współczesnych. Zdjęcia można wykorzystać również do zrobienia kolażu, dokumentującego ważne wydarzenia z życia. Taki kolaż, wydrukowany na dużym płótnie, może potem zawisnąć na honorowym miejscu w domu. Ilekroć mama na niego spojrzy, tyle razy zrobi jej się ciepło na sercu. Taki prezent wymaga jednak odpowiednio dużo czasu, kreatywności i naszego zaangażowania, dlatego nie zawsze możemy podjąć się jego realizacji.

Koszulki dla mamy

Nieco szybszym pomysłem na prezent spersonalizowany są koszulki dla mamy. Znajdziemy wśród nich koszulki z nadrukiem „najlepsza mama na świecie”, „odlotowa mama” itp. itd. Dzięki nim możemy w prosty sposób przekazać naszej mamie to, co o niej myślimy i z pewnością każda mama z dumą będzie nosiła taką koszulkę. Wybór napisów i kolorów jest na tyle duży, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Jest to doskonała alternatywa dla powyżej wspomnianych prezentów, jeśli mamy mało czasu na działanie lub brakuje nam pomysłów na prezent od serca. Taka koszulka dla mamy również może się nim stać, bo najważniejsze jest to co czujemy, a nie to, jak drogi i wymyślny prezent ofiarujemy. Jeśli będzie to tylko gest, za którym nie stoi prawdziwe uczucie, to będzie to puste i bez wartości.

Więcej na: koszulkowy.pl