Home Zdrowie Preparaty wspomagające zdrowy wygląd włosów – czy warto ich używać?

Preparaty wspomagające zdrowy wygląd włosów – czy warto ich używać?

kosmetyki-wzmacniające-do-wlosów

Nasze włosy, szczególnie w okresach przejściowych między porami roku, bardzo bywają łamliwe, osłabione i skłonne do wypadania. W takich momentach koniecznym jest zadbać o nie silniej niż na co dzień i użyć produktów, które wspomogą ich regenerację. Oczywiście możliwości jest wiele. O tym, jak je wykorzystać przeczytasz w tym artykule.

Od czego zacząć walkę o piękne włosy?

Najbardziej popularne kosmetyki wzmacniające do włosów to różnego rodzaju szampony i odżywki, które nakłada się zarówno na całą ich długość, jak i na skalp. Ich głównym zadaniem jest pobudzać cebulki do wzrostu i regenerować osłabioną strukturę włosa. Często zawierają one głównie wyciągi naturalne, które mają właściwości odżywcze, np. skrzyp polny czy bursztyn, dlatego są bezpieczne do stosowania – więcej na eapteka.pl.

Dermokosmetyki – zbawienie dla alergików…

Coraz popularniejsze stają się dermokosmetyki wzmacniające włosy, które stworzone zostały głównie z myślą o alergikach, często cierpiących na podrażnienia skóry głowy. Aby zminimalizować możliwość pojawienia się uczuleń po ich zastosowaniu, pozbawione one zostają składników takich jak:

  • SLS
  • parabeny
  • silikony
  • barwniki
  • substancje zapachowe
  • konserwanty

Reakcje alergiczne na skórze głowy są bardzo nieprzyjemne, gdyż objawiają się łuszczeniem, pieczeniem i swędzeniem. Właśnie dlatego stworzono dermokosmetyki, których celem jest:

  • nawilżać
  • odżywiać
  • regenerować
  • łagodzić podrażnienia i zapobiegać powstawaniu nowych

Często zawierają one również różnego rodzaju dodatki, np. witaminy do włosów (m.in. A, C, E), wspomagające ich regenerację w najgłębszych strukturach.

Ampułki do włosów – dlaczego szturmem wbiły się na sklepowe półki?

Jedne z najbardziej popularnych środków to ampułki regeneracyjne do włosów, które są produktami znacznie bardziej skoncentrowanymi niż szampon czy maska. Ich zadaniem jest dogłębnie odżywiać włosy i pomóc im odzyskać blask i sprężystość.

Trzy najpopularniejsze rodzaje ampułek do włosów:
Ampułki do włosów wypadających

Ich głównym zadaniem jest oczyszczać skórę głowy, a co za tym idzie stymulować cebulki włosa do przebijania się przez skórę. Są one bardzo skuteczne u osób, które zgłaszają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Warto jednak pamiętać, że jeśli zobaczymy u siebie niestandardową ilość utraconych włosów, należy się wybrać do lekarza, gdyż może to być skutkiem rozwijających się w naszym ciele chorób.

Ampułki witaminowe do włosów

Ich głównym zadaniem jest wchłanianie się głęboko w strukturę włosa i odbudowywanie go od wewnątrz, tak by odzyskał swój dawny blask. Czasem matowe, łamliwe i osłabione włosy są spowodowane brakiem odpowiednich mikro- i makroelementów w organizmie, dlatego lekarze zalecają, aby dbać o ten obszar nie tylko preparatami kosmetycznymi, ale także dietą – zobacz więcej.

Ampułki keratynowe do włosów

Keratyna to naturalny składnik budulcowy włosów, dlatego jej użycie w preparatach tego typu jest oczywiste. Ma ona za zadanie wpasowywać się w strukturę włosa i wypełniać ubytki powstałe na skutek różnorodnych czynników.

Pamiętaj!

Wybierając preparaty wzmacniające włosy (sprawdź ofertę) dobrze jest udać się po poradę do specjalisty, który oceni zarówno stan naszych kosmyków, jak i całego organizmu, a następnie stwierdzi, jakie produkty do ich pielęgnacji powinniśmy kupić, by włosy były lśniące, wygładzone i sprężyste.