Home Styl Pragniesz stylowego mężczyzny? zobacz, jak osiągnąć cel!

Pragniesz stylowego mężczyzny? zobacz, jak osiągnąć cel!

Fot.:Fotolia

Męski styl mocno ewoluował. Z biegiem lat mężczyźni zaczęli przywiązywać coraz większą wagę do swojego wygląda i ubioru. Jednak nie do końca wiadomym jest, co kryje się pod pojęciem „stylowego mężczyzny”. Nie ma jednego ściśle określonego szablonu, który jasno wskazywałby na to, jak powinien wyglądać ów stylowy mężczyzna, ponieważ w dużej mierze zależy to od indywidulanych predyspozycji i upodobań. To, co pasuje jednemu, niekoniecznie będzie dobrze wyglądało na innym. Ponadto mężczyzna, aby wyglądał rzeczywiście stylowo, musi przede wszystkim dobrze czuć się w tym, co ma na sobie. Jest jednak kilka zasad, których warto przestrzegać. Podpowiadamy, o których z nich warto pamiętać, kompletując garderobę partnera.

Niezbędnik stylowego mężczyzny

Najważniejszym ubraniem w szafie stylowego mężczyzny powinien być granatowy garnitur. Taki garnitur może być noszony łącznie, kiedy sytuacja wymaga eleganckiego, nienagannego ubioru, choć równie dobrze każdy z jego elementów może być wykorzystywany z osobna. Z całą pewnością szybko okaże się on niezastąpiony podczas biznesowych spotkań czy eleganckich przyjęć. Co ważne, kolor granatowy pasuje praktycznie każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku. Kolejnym niezbędnym elementem w garderobie każdego stylowego mężczyzny powinny być białe koszule. Ważne, aby były dobrze skrojone i lekko zwężały się na dole. Białe koszule stanowią doskonałą bazę do przeróżnych stylizacji. Zestawione z garniturem świetnie sprawdzą się w biurze, natomiast w połączeniu z jasnymi spodniami będą stanowiły gustowny, a przy tym bardzo wygodny strój na weekend lub niezobowiązujące przyjęcie.

Elegancki mężczyzna powinien też posiadać przynajmniej jedną parę dobrych jakościowo skórzanych butów. Najmodniejsze są te w kolorze brązowym, które bardzo dobrze wyglądają razem ze wspomnianym wcześniej grantowym garniturem. Stylowy mężczyzna powinien mieć ponadto kilka prostych marynarek w uniwersalnych kolorach, najlepiej czarnym, granatowym i brązowym. Marynarki w tych odcieniach będą bazą wielu stylizacji. Jeśli chodzi o okrycia wierzchnie, niezastąpiony okazuje się być beżowy trencz, który nie tylko zawsze pozostanie modny, ale też będzie pasował zarówno na wiosnę, jak i na jesień.

Ważnym elementem męskiej garderoby są proste, klasyczne dżinsy i zwykłe, jednokolorowe koszulki z krótkim rękawem w podstawowych kolorach, czyli białym, czarnym, szarym i granatowym, a także krawaty. Jeśli chodzi o kolor czy wzór tych ostatnich, w tym przypadku można pozwolić sobie na pewne szaleństwo, bowiem często to właśnie krawat podkreśla indywidulany styl i charakter mężczyzny. Istotnymi elementami uzupełniającymi szafę mężczyzny są skórzane dodatki, takie jak: portfel, pasek do spodni (najlepiej w kolorze brązu), rękawiczki oraz skórzana aktówka.

Zegarek – niezbędny dodatek każdego mężczyzny

Stylowy mężczyzna w żadnym wypadku nie może zapomnieć o dodatkach takich jak chociażby zegarek. Najlepiej sprawdzają się modele klasyczne, których tarcza została umieszczona na prostym, skórzanym pasku. Są one najbardziej uniwersalne i pasują do różnych okoliczności. Oczywiście stylowy mężczyzna może posiadać kilka zegarków, dopasowanych swoim wyglądem do różnych stylizacji i okazji.

Zegarek wieczorowy naturalnie powinien być bardziej elegancki niż ten noszony na co dzień. Natomiast zegarek sportowy, przeznaczony do zadań ekstremalnych, powinien być przede wszystkim funkcjonalny i odporny na zniszczenia oraz uszkodzenia różnego rodzaju. Przed zakupem zegarka warto zwrócić uwagę na staranność jego wykonania i solidność, czyli te cechy, dzięki którym wybrany model będzie służył niezawodnie przez wiele lat.