Home Uroda Poznaj sposoby na regenerację włosów po zimie

Poznaj sposoby na regenerację włosów po zimie

spring-hair1

Zima to najtrudniejszy czas dla włosów. Niska temperatura, mróz, wiatr, swetry i kurtki, o które ocierają się kosmyki, nie służą kondycji naszej fryzury. Nic dziwnego, że na progu wiosny szukamy pomysłów, by przywrócić włosom piękny wygląd.

Delikatność to podstawa

Codzienna pielęgnacja włosów to konieczność i test na to, jak troskliwie zajmujemy się naszymi włosami. Niezależnie od tego, czy myjemy włosy codziennie, czy co drugi-trzeci dzień, zwracajmy uwagę na skład kosmetyku, który wybieramy. Aby nie podrażnić przesuszonej skóry głowy wybierajmy łagodne szampony, najlepiej bez mocnych detergentów jak SLS czy SLES (w składzie INCI sodium lauryl sulfate lub sodium laurenth sulfate). Pamiętajmy, że brak pienienia się szamponu nie oznacza, że czyści on włosy gorzej od swojego pieniącego się odpowiednika. Warto wybierać produkty apteczne, które mają skoncentrowany skład. Po każdym myciu włosów koniecznie zastosuj odżywkę, a przynajmniej raz w tygodniu wykonaj rytuał olejowania: minimum na godzinę przed myciem nałóż wybrany olejek na włosy. Jeśli nie jesteś pewna, czy produkt, który stosujesz, jest wystarczająco dobry, możesz poszukać porady na www.sanitera.pl. To forum medyczne, gdzie możesz zadawać pytania i doradzać osobom z tymi samymi problemami, co Twoje.

W rękach profesjonalisty

Wiosną warto wybrać się do fryzjera. Niekoniecznie musimy decydować się na radykalną zmianę – chodzi raczej o odświeżenie cięcia, a przede wszystkim o pozbycie się rozdwojonych i przesuszonych końcówek, których nie da się już zregenerować. Dzięki temu nasze kosmyki będą wyglądały na zdrowsze, a fryzura będzie się lepiej układała. Warto również skorzystać z profesjonalnych zabiegów, jak odżywcza sauna dla włosów lub intensywnie regenerujące ampułki. Jeśli nasze włosy są niezdyscyplinowane i intensywnie się puszą, polecamy skorzystać z bardzo popularnego zabiegu keratynowego prostowania włosów, dzięki czemu nie tylko będą się świetnie układać, ale staną się też piękną, lśniącą taflą.

Dbaj o włosy od środka

Wszyscy znamy powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. I nie ma w tym ani grama przesady! Nawet najlepszy stylista i kosmetyki nie pomogą, jeśli nasze włosy są przesuszone, matowe i łamiące się. Dlatego szczególnie wiosną tak ważne jest zadbanie o dietę i uzupełnienie ewentualnych niedoborów. Na wygląd włosów mają wpływ takie mikro- i makroelementy jak witaminy z grupy B, cynk, biotyna czy siarka. Codzienna dieta powinna obfitować w warzywa i owoce oraz niedocenianie często kasze. Choć wiosną często wpadamy w obsesję odchudzania, pamiętajmy, że w zdrowej diecie nie może zabraknąć tłuszczy oraz kwasów omega-3 i omega-6. Osoby jedzące mięso, powinny sięgać częściej po ryby, a wegetarianie powinni bilansować kwasy w diecie. Nie należy zapominać o spożywaniu odpowiednich proporcji orzechów i siemienia lnianego. Jeśli mamy problem z prawidłowym ułożeniem diety, warto sięgnąć po pomoc dietetyka.