Home Uroda Poznaj najlepsze sposoby na udane stylizacje włosów

Poznaj najlepsze sposoby na udane stylizacje włosów

hairspray1

Włosy są ozdobą każdej kobiety, dlatego powinny być zadbane i wypielęgnowane. Jednak nawet największe starania nie przyniosą oczekiwanego efektu, jeśli fryzura po prostu nie chce się ułożyć. A to się przecież zdarza. Zdarza się często. Wymyślanie stylizacji włosów, czy to na co dzień, czy na większe wyjście, spędza sen z powiek wielu paniom. Co zrobić, żeby móc cieszyć się nienaganną i trwałą fryzurą?

Zastanów się, czego oczekujesz od stylizacji włosów

Trzeba być ze sobą szczerym i otwarcie sobie powiedzieć, co możemy zrobić ze swoimi włosami, a co nie. Chodzi o to, że różne długości pozwalają na wykonanie różnych fryzur. Raczej nie zapleciesz pięknego, francuskiego warkocza, kiedy twoje kosmyki ledwo dosięgają ramion, a mały, niedbały koczek nie będzie wyglądał naturalnie, gdy masz włosy do pasa, itd.

Kiedy już znajdziesz stylizację dopasowaną do długości, ale również twojego gustu, zastanów się, czy dana fryzura nie narazi cię na niepotrzebne uszkodzenia włosów. Co to znaczy? Nie ma sensu na siłę prostować loków skręconych jak sprężynki i odwrotnie – kręcić włosów ,,prostych jak druty’’. Dlaczego? Bo po pierwsze efekt nie utrzyma się długo, a po drugie intensywne działanie prostownicą czy lokówką nie tylko wysusza, lecz także bardzo niszczy włosy. Oczywiście są to skrajne przypadki, w których wykonanie wymarzonej fryzury jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Na szczęście z pomocą przychodzą coraz bardziej specjalistyczne kosmetyki do stylizacji włosów.

Produkty do stylizacji włosów

Na rynku kosmetycznym istnieje bardzo wiele produktów do stylizacji włosów, które są dopasowane do różnych potrzeb i długości kosmyków. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie wykonania danej fryzury oraz jej długotrwałe utrwalenie. Naprawdę warto szukać i testować różne tego typu kosmetyki, ponieważ kiedy znajdziemy ten najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, włosy nie będą już udręką, ale powodem do dumy.

W wyborze produktów do stylizacji najważniejsze jest uświadomienie sobie, czego tak naprawdę oczekujemy i potrzebujemy.

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów można znaleźć?

Oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Niemniej jednak dominują produkty takie jak:

kremy – mogą mieć różne zastosowanie, np. wygładzające, dodające objętości czy podkreślające skręt loków,

żele – charakteryzują się naprawdę mocnym utrwaleniem i możliwością podkreślenia poszczególnych kosmyków,

spray’e – to alternatywna dla klasycznych lakierów do włosów, skutecznie utrwalają, ale nie sklejają,

pasty – to z kolei alternatywa dla żelu, ale pasty dają większą dowolność w zmianach stylizacji,

woski – nabłyszczają i nadają ładny, naturalny połysk bez przetłuszczania (ważne, żeby nie przesadzić z ilością),

pianki – mają szereg wariantów i tyle same zastosowań, znajdziesz takie, które podkreślają skręt fal i loków, dodają objętości, wygładzają, itd., ale z pewnością każdy rodzaj ułatwia wykonanie fryzury,

lakiery – to absolutny numer jeden, przede wszystkim utrwalają już wykonaną stylizację, ale również mogą ułatwiać jej zrobienie, jeśli zastosuje się je w odpowiedni sposób, dobre lakiery do włosów sprawdzają się właściwie w niemal każdej sytuacji,

pudry – ten rodzaj kosmetyków przede wszystkim zwiększa objętość u nasady i sprawia, że włosy stają się bardziej ,,plastyczne’’.

Oczywiście w sprzedaży są również dostępne inne produkty, które mają różne zastosowania. Wystarczy dobrze poszukać, przetestować i cieszyć się pięknie wystylizowanymi włosami każdego dnia.