Home Zdrowie Powstaje coraz więcej klinik leczenia niepłodności w Warszawie

Powstaje coraz więcej klinik leczenia niepłodności w Warszawie

child-1910306_960_720

Bezpłodność to jeden z najczęstszych problemów naszych czasów. Dotyka w tym samym stopniu męską, jak również żeńską część populacji, a niejednokrotnie z jej powodu cierpi obydwoje partnerów.

Przyczyn tego schorzenia jest wiele. Większość z nich należy upatrywać we wrodzonych wadach w budowie poszczególnych narządów, a także z powodu występowania chorób przewlekłych. Zjawisku niepłodności sprzyjają również czynniki środowiskowe takie jak: stres, nieodpowiednia dieta, depresja oraz nałogi. Pogoń za karierą i zawrotne tempo życia jest zauważalne z reguły w większych miastach. Problem dotyka coraz więcej młodych par, dlatego obserwuje się powstawanie coraz to nowych klinik leczenia niepłodności w Warszawie.

Kiedy udać się do kliniki leczenia niepłodności w Warszawie?

Jeśli cierpimy na schorzenia genetyczne lub zaobserwowaliśmy, że pomimo usilnych starań zajście w ciążę jest niemożliwe to warto sięgnąć po poradę specjalisty. Podczas pierwszej wizyty lekarz zapoznaje się szczegółowo z dokumentacją medyczną oraz kartą historią choroby. Najlepiej udać się do niego razem z partnerem. W ten sposób wywiad będzie pełniejszy, a ustalenie planu leczenia będzie łatwiejsze. Większość renomowanych klinik leczenia bezpłodności znajduje się w Warszawie. To za sprawą stosunkowo dużej liczby specjalistów w porównaniu do tej w mniejszych miastach. Skorzystanie z pomocy lekarza pozwoli na leczenie bezpłodności, dzięki czemu niejedna para będzie miała szansę spełnić swoje marzenia o posiadaniu potomstwa.

Którą klinikę leczenia niepłodności w Warszawie wybrać?

Podobnie jak w przypadku lekarzy ginekologów, tak w przypadku kliniki wybór jest ogromny. Jednak już podczas wstępnej selekcji okazuje się, że mało jest placówek, gdzie kadra posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu leczenie bezpłodności. Taka jest właśnie klinika Bocian w Warszawie: http://www.warszawa.klinikabocian.pl Jest to jedna z renomowanych klinik leczenia niepłodności w Warszawie, ale także wiodąca w Polsce. Działa już od ponad dziesięciu lat, a składa się na nią wykwalifikowana kadra złożona z doświadczonych lekarzy oraz embriologów. Placówka ma na swoim koncie wiele zapłodnień pozaustrojowych zakończonych sukcesem, co znajduje odzwierciedlenie w prowadzonych na bieżąco statystykach. Leczenie bezpłodności jest możliwe dzięki zaawansowanym technologiom medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia słynną metodą in vitro. Klinika Bocian jest również partnerem słynnych kampanii społecznych wspierających walkę z problemem bezpłodności takimi jak: Płodny Polak, Płodna Polka. Oprócz wysokiej klasy specjalistów znajdziemy tu przyjazny personel, który udzieli wszystkich koniecznych informacji oraz zadba o komfort pacjenta.