Home Zdrowie Potrawy, które rozgrzeją Cię zimą! Sprawdź je wszystkie!

Potrawy, które rozgrzeją Cię zimą! Sprawdź je wszystkie!

jedzenie1

Zima to pora jest cudowna, jednak również… zimna. W takim otoczeniu i naszym klimacie potrzebujemy czegoś wyjątkowego, a więc dań, które nas rozgrzeją i na dodatek dadzą dużą dozę energii na kolejne godziny. Warto zatem zastanowić się jakie z nich wybrać, a aby to zrobić, trzeba poznać kilka najpopularniejszych i najprostszych do przygotowania. Oto potrawy na rozgrzewkę!

Bigos

Nie ma przypadku, że jest to danie najczęściej robione z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą zimy, która wówczas wymaga od nas specjalnego jedzenia. Bigos składa się z pożywnej, ciepłej kapusty oraz idealnego mięsa, które rozpływa się w ustach, a które daje nam wystarczająco dużo energii, byśmy poczuli się cieplej.

Rosół

Klasyczny rosół rozgrzewający z domowym makaronem to idealny pomysł na niedzielne obiady zimą. Jest to zupa, po której momentalnie robi nam się gorąco, a która przy okazji wybornie smakuje i można zrobić go na wiele sposobów. Tak, zdecydowanie rosół to klasyka polskiej kuchni, którego niecodzienne wcielenie spotkasz na stronie naskrajnej.pl.

Flaki

Wbrew pozorom jest to niezwykle pożywna zupa i w sposób szczególny wpływająca na rozgrzanie naszego ciała. Ma w sobie dużo pieprzu oraz białko, które idealnie się ze sobą łączą. Przez swoje pochodzenie nie jest być może uwielbiana przez wielu, ale z pewnością ma swoich koneserów.

Pierogi z ziemniakami i twarogiem

Popularne ruskie rozgrzewają dzięki dużej zawartości wartości odżywczych. Energia, którą dają pochodzi nie tylko z tego, że wypełniają żołądek i pozwalają na uwalnianie się energii stopniowo przez wiele godzin. A przy tym rewelacyjnie smakują!

Kluski śląskie z roladą

Mięso wołowe, ogórek kiszony, cebula i mączne kluski śląskie – wszystko to sprawia, że danie to ma dużo wartości i jest energetyczne, co doskonale rozgrzewa w trakcie zimy i daje energię na długie godziny!

Pięć potraw i pięć różnych ujęć kuchni polskiej, ale jedno jest pewne – wszystkie są wyjątkowo smaczne i nam na ich wspomnienie już ślinka cieknie.