Home Zdrowie Post leczniczy wg dr E. Dąbrowskiej w pigułce

Post leczniczy wg dr E. Dąbrowskiej w pigułce

150905200926024500

Pośród wielu dostępnych na rynku diet znaleźć można obecnie propozycję postu leczniczego. Dlaczego warto się nim bliżej zainteresować?

Post leczniczy w pigułce

Codziennie wprost bombardowani jesteśmy informacjami o nowych dietach, detoksykacjach organizmu. Wiele z nich opartych jest o zróżnicowane suplementy, drakońskie metody. A można przecież oprzeć swoją dietę o to, co w naturze najlepsze – warzywa, owoce, czyli naturalne źródło koniecznych do życia witamin, mikroelementów.
Post leczniczy wg E. Dąbrowskiej stanowi specjalną kurację warzywno-owocową. Charakteryzuje się ona niską kalorycznością. Trwa od 14 do 42 dni – w tym okresie można oczyścić organizm, a także zwalczyć różnego rodzaju przypadłości. Dlaczego warzywa i owoce? Chodzi o to, aby obniżone spożywanie skrobi, a także wyłączenie na moment z diety białka i tłuszczy spowodowało, że organizm wykorzysta zgromadzone przez siebie „zapasy” – to znaczy złogi tłuszczu. Obniża to także poziom cholesterolu. Procesy, które w czasie postu zachodzą w organizmie, pozwalają na jego regenerację, pozbycie się toksyn, przeciwdziałanie takim problemom jak – otyłość, miażdżyca. Post pozwala nie tylko na profilaktykę, ale również na cofanie się pewnych zmian. Wiele osób ma problem z dietami, polegającymi na obniżeniu kaloryczności, z uwagi na poczucie głodu. W poście leczniczym E. Dąbrowskiej, dzięki przedostającym się do przewodu pokarmowego kwasom tłuszczowym nie czujemy się wciąż głodni.

Post mogą zastosować osoby, które zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi, osoby walczące z otyłością, chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Organizm, który pozbywa się nadmiaru wody i innych substancji młodnieje. Przywracana jest ogólna równowaga, poprawia się także metabolizm.

W cateringu

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach, kiedy wszystkimi kieruje pośpiech, można mieć problem z wymyśleniem warzywno-owocowych potraw na cały czas trwania diety. Dlatego, dobrym rozwiązaniem jest oferta proponowana przez Na Świeżo. Ta firma cateringowa oferuje bogate, zróżnicowane menu, dzięki czemu w całym okresie postu nasze posiłki będą dobrze zbilansowane, smaczne i nie nudne. A co równie istotne – nie będziemy musieli zrezygnować z diety z powodu nieustającego braku czasu.