Home Design i wnętrze „Polacy śledzą trendy i coraz odważniej urządzają wnętrza!”

„Polacy śledzą trendy i coraz odważniej urządzają wnętrza!”

omennaa-mensah-i-tomasz-was

Rozmowa z Tomaszem Wasiem, współwłaścicielem Galerii Ekskluzywnych Mebli HEBAN podczas eventu Ekskluzywny Wieczór w Galerii Heban

Skąd pomysł na Ekskluzywny Wieczór w Galerii Heban?

Tomasz Waś: Zależało nam na zaprezentowaniu marki Aster Cucine, którą mamy w swojej ofercie od prawie roku, a od niedawna także ekspozycję ich dwóch pięknych kolekcji mebli. Chcieliśmy pokazać produkty tej ekskluzywnej firmy, sposób wykończenia mebli i możliwości. I tak oto zrodził się pomysł na nasz ekskluzywny wieczór.

Co sprawiło, że Galeria Heban nawiązała współpracę właśnie z tą marką?

Mieliśmy dotąd przede wszystkim luksusowe marki związane z wyposażeniem wnętrz salonów, jadalni, gabinetów czy sypialni. Brakowało nam natomiast ekskluzywnej oferty mebli kuchennych. Po latach poszukiwań udało nam się nawiązać współpracę z Aster Cucine, która nie tylko proponuje swoim klientom wspaniałe kolekcje, ale też jest w stanie sprostać wszelkim oczekiwaniom. Aster Cucine to włoska manufaktura, która potrafi wykonać każde indywidualne zamówienie, przy tym zachowując najwyższą jakość produktów. Proponuje konsumentom nie tylko same kuchnie, ale przede wszystkim doskonałe rozwiązania. Jest to jedyna marka mająca tak różnorodną ofertę od klasycznych po bardzo nowoczesne meble w najwyższych światowych standardach.

Od czego zależał wybór kolekcji tej marki na ekspozycję w Galerii Heban?

Przede wszystkim gusta naszych klientów i współpracujących z nami architektów. Zawsze przed taką decyzją konsultujemy się właśnie z nimi. Na podstawie ich sugestii wyciągamy wnioski i tak było w tym przypadku.

Jacy są klienci Galerii Heban?

Przede wszystkim świadomi. Są bardzo wymagający i doskonale wiedzą czego chcą. Jeżdżą po świecie, śledzą światowe trendy i tego od nas oczekują.

ASTER SIX_5396_originale.tif
ASTER SIX_5396_originale.tif

W przyszłym roku Galeria Heban obchodzi 20-lecie istnienia. Jakby Pan podsumował w kilku zdaniach ten okres?

20 lat to bardzo dużo czasu. Nasze pierwsze kroki stawialiśmy z meblami klasycznymi, które wtedy cieszyły się dużą popularnością. Jeżdżąc co roku na targi do Mediolanu obserwujemy światowe trendy i dzięki temu w pewnym momencie postanowiliśmy zmienić styl oferowanych przez nas produktów na glamour oraz nowoczesną klasykę. I to była mądra decyzja. Udało nam się zgromadzić w jednym miejscu wyjątkowo luksusowe marki, które nie tylko mają niepowtarzalny design, ale też są doskonałej jakości. Wciąż powiększamy naszą kolekcję o kolejne ekskluzywne przedmioty od najlepszych producentów z całego świata. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była kompleksowa.

Jakie jest zatem najnowsze odkrycie Galerii Heban?

Są nim piękne dywany marki Verdi Design, produkowane w Kolumbii z włókien rośliny podobnej do agawy, które przeplatane są nićmi z miedzi i cyny. W ten sposób uzyskuje się niemal dzieła sztuki pod stopami. Są to dywany pięknie mieniące się w świetle, które padając na metalowe elementy odbija w nich refleksy. To wszystko potrafi nadać niesamowitego charakteru nawet najbardziej minimalistycznemu wnętrzu.

Galeria Heban zgromadziła w jednym miejscu około 400 bardzo luksusowych marek. Które z nich cieszą się największym powodzeniem?

Ponieważ mamy tak dużo marek, trudno tu mówić o jakichś szczególnych preferencjach naszych klientów. Wszystko się zmienia bardzo dynamicznie, także rozwijają się ich gusta. Możemy natomiast zaobserwować, że Polacy śledzą trendy. Kiedyś kupowali przede wszystko bezpieczne marki, a dziś pozwalają sobie na zdecydowanie większe szaleństwo w urządzaniu wnętrz. Są w tej kwestii zdecydowanie odważniejsi niż kiedyś.