Home Uroda Podkład w kompakcie – najważniejsze zalety i jak go prawidłowo używać?

Podkład w kompakcie – najważniejsze zalety i jak go prawidłowo używać?

pol_pm_ikos-egyptian-tanning-clay-13g-mediterran-11_1

Podkłady w kompakcie to dziś nieco mniej popularne rozwiązanie od podkładów w sztyfcie lub ich odpowiedników w płynie. Warto jednak wiedzieć, że podkład w kamieniu posiada wiele, istotnych dla makijażu zalet…

Podkłady w kompakcie to dziś nieco mniej popularne rozwiązanie od podkładów w sztyfcie lub ich odpowiedników w płynie. Warto jednak wiedzieć, że podkład w kamieniu posiada wiele, istotnych dla makijażu zalet, dla których warto sięgnąć właśnie po niego! Podkład w kompakcie świetnie kamufluje bowiem niedoskonałości oraz nie wymaga nałożenia dodatkowego kosmetyku, pudru.

Jakie są najważniejsze zalety podkładu w kompakcie i jak prawidłowo go nakładać?

Podkład w kamieniu – puder i podkład w jednym!

Podkład w kompakcie to uniwersalny kosmetyk, który łączy w sobie zalety podkładu kryjącego i matującego pudru. Wybierając taki produkt nie tylko dokładnie zakryjemy wszelkie niedoskonałości cery oraz wyrównamy jej koloryt, ale także osiągniemy matujący efekt, którego nie zapewni nam stosowanie samego podkładu w płynie lub w sztyfcie.

Podkład w kamieniu jest kosmetykiem, który bardzo szybko i łatwo się nakłada. Wystarczy bowiem nabrać odpowiednią ilość kosmetyku na gąbeczkę oraz starannie rozprowadzić go na twarzy, szyi oraz dekolcie, aby już po kilku chwilach cieszyć się równomiernym i matowym efektem kryjącym.

Podkład w kompakcie Ikos Wet&Dry możemy nakładać na dwa sposoby: na sucho lub na mokro. W tym drugim przypadku kosmetyk nanosimy na skórę za pomocą lekko wilgotnej gąbeczki. Nakładany na mokro podkład w kamieniu oferuje świetny efekt matujący i kryjący, który docenią zwłaszcza kobiety pragnące za jego pomocą ukryć niedoskonałości cery.

Podkład w kompakcie Ikos to także świetny wybór dla kobiet, które chcą wygodnie i bez brudzenia rąk zadbać o staranny makijaż. Kosmetyk nakładamy bowiem nie za pomocą dłoni, ale gąbki, która ułatwia równomierne rozprowadzenie produktu na twarzy oraz pozwala uniknąć konieczności dokładnego mycia rąk. Taki sposób nakładania podkładu zapobiega także zabrudzeniu ubrań w trakcie wykonywania makijażu.

Jak prawidłowo nakładać podkład w kamieniu?

Podkład w kompakcie Ikos to kosmetyk stworzony z myślą nie tylko o kobietach biegłych w sztuce makijażu. Mogą bowiem po niego z powodzeniem sięgnąć także te panie, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie oraz lubią testować nowe produkty. Podkład Ikos jest bardzo prosty w nakładaniu, a jego używanie nie wymaga wprawy ani specjalnych umiejętności. Dla osiągnięcia najlepszego efektu należy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Nakładanie podkładu w kompakcie zawsze zaczynamy od czoła, a następnie kierujemy się na środek twarzy i rozprowadzamy kosmetyk od środka na boki twarzy. Szczególną uwagę poświęcamy okolicom ust, oczu oraz nosowi. W tych miejscach delikatnie wklepujemy podkład, aby wyrównać ich koloryt. Kiedy twarz jest już starannie pokryta podkładem, pora nanieść go także na szyję oraz dekolt, aby nie było widać różnicy pomiędzy kolorem twarzy, a jej okolic.

Wspomniany wyżej podkład Ikos dostępny w sklepie Cosibella – to kosmetyk idealny szczególnie dla pań, które mają przebarwienia, cierpią na trądzik lub ich cera posiada nierówny koloryt. Charakteryzuje się bowiem świetnym kryciem, co gwarantuje szybkie zakamuflowanie niedoskonałości oraz wyrównanie kolorytu cery. Możliwość jego nakładania zarówno na sucho, jak i na mokro pozwala wybrać, czy danego dnia potrzebujemy mocniejszego krycia, czy jedynie delikatnego wyrównania koloru naszej cery oraz nadania jej matowego wykończenia.