Home Styl Pierścionek z brylantem – sposób na zaręczyny?

Pierścionek z brylantem – sposób na zaręczyny?

love-2042101_1280

Zaręczyny są niezapomnianą chwilą w życiu każdej pary. Stresujące, magiczne, piękne, niezapomniane? Tyle spraw jest do dopięcia, by ten moment zapadł w pamięć na zawsze. Często zastanawiamy się, czy warto za wszelką cenę inwestować we wszystkie konwenanse, które towarzyszą zaręczynom. Nie ulega jednak wątpliwości, że w centrum wszystkich tych przygotowań znajduje się wybrany pieczołowicie pierścionek. Symbolem ceremonii zaręczyn „w wielkim stylu” od dawna są diamenty. Jest to zakup tyleż luksusowy, co kosztowny. Czy warto wybrać pierścionek z diamentem, na jak wysoki wydatek trzeba się przygotować i jak wybrać taki pierścionek?

Jak sprytnie wybrać ten właściwy?

Przede wszystkim, warto się dowiedzieć, jaki rozmiar pierścionka nosi wybranka. Nie byłoby elegancko, gdyby w trakcie zaręczyn okazało się, że pierścionek nie wchodzi na palec lub sam się z niego zsuwa. Zdobywanie rozmiaru może stać w sprzeczności z zachowanie planowanych zaręczyn w tajemnicy. Warto podpytać bliską koleżankę wybranki lub jej mamę. W ostateczności sprawdza się też „podebranie” na chwilę jednego z jej pierścionków i odciśnięcie go w plastelinie. Jubiler powinien być w stanie z tak zdjętej miary określić rozmiar. Miejscem gdzie bez problemu dobierzesz odpowiedni rozmiar jest krakowski zakład jubilerski Siudek. Jest to miejsce z dusza, prowadzone przez jubilera z pasją i indywidualnym podejściem do każdego z oferowanych przez siebie pierścionków. Więcej dowiesz się na siudek.com.pl

Równie istotny jest gust obdarowywanej – nie każda kobieta marzy o takiej samej, klasycznej biżuterii. Tutaj znów radą służą bliscy, których można bezpiecznie wtajemniczyć. Egzamin zdaje również obserwacja – jeśli przyszła narzeczona nosi biżuterię, można się jej przyjrzeć i spróbować wybrać coś podobnego.

Szlif brylantowy, czyli od węgla do diamentu

Pierścionki z brylantem, klasyczna biżuteria zaręczynowa, są de facto pierścionkami z diamentem. Jak powstaje diament? Początki daje mu… węgiel. W procesach chemicznych trwających bardzo wiele lat węgiel nabiera charakterystycznej twardości i wyglądu. Nieoszlifowany diament bywa dość niepozorny. Dlatego właśnie poddaje się go skomplikowanemu i precyzyjnemu procesowi szlifowania, najczęściej właśnie szlifem diamentowym.

Czy „wypada” postawić na brylant?

Moda w tym względzie jest ponadczasowa i nie mija – pierścionki z brylantami zawsze się sprawdzają. Oczywiście nie każda kobieta o nich marzy, jednak większość będzie zachwycona takim wyborem. Jaka jest symbolika diamentów? To nie tylko elegancja i luksus, ale także wierność, trwałość uczuć, miłość, poświęcenie. Dlatego warto postawić na ten ponadczasowy kamień. Nie każdy pierścionek z brylantem wygląda tak samo – niektóre są bardziej zdobne i przykuwające uwagę, inne klasyczne i proste. Wszystko zależy od gustu i sposobu ubierania się ukochanej.

Ile kosztują pierścionki z brylantem?

Ceny są bardzo różne. Zależą oczywiście od liczby, czystości i wielkości brylantów, ale też od sposobu ich szlifowania czy od odcienia. Sporą rolę gra też materiał, z którego będzie wykonana reszta pierścionka. I tak, pierścionek z malutkim brylantem można kupić już za 1000-2000 złotych, a naprawdę okazały model z dużym, wyeksponowanym kamieniem lub kilkoma kamieniami może mieć cenę rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy. Pierścionki zaręczynowe z brylantem mają oczywiście sporą wartość finansową, jednak warto pamiętać, że ich znaczenie jest przede wszystkim emocjonalne i symboliczne – pierścionek nie musi być ogromny i bardzo drogi.

Pierścionek zaręczynowy jako inwestycja?

Nieco kontrowersyjny temat stanowią pierścionki zaręczynowe z brylantem jako inwestycja na przyszłość. Oczywiście żadna obdarowana pięknym pierścionkiem narzeczona nie myśli o sprzedaniu go. Ale warto zauważyć, że brylanty są bardzo trwałe, a ich wartość z czasem jedynie wzrasta. Można więc śmiało nazwać pierścionki z brylantem inwestycją na całe życie, w dodatku bardzo bezpieczną inwestycją. To dość pragmatyczne, a wielu powiedziałoby – przyziemne podejście, jednak nie sposób odmówić mu sporej wagi. Taki pierścionek, przekazywany z pokolenia na pokolenie, za wiele lat pomnoży swoją pierwotną wartość i stanie się rodzinnym skarbem, nie tylko ze względu na wartość sentymentalną i historie, które w sobie mieści.