Home Uroda Piękne i zadbane włosy – jak to osiągnąć?

Piękne i zadbane włosy – jak to osiągnąć?

Young woman holding pipette with oil

Fryzura może zmienić wszystko. Piękne, gładkie, ładnie układające się włosy od razu dodają kilka punktów do uroku i elegancji. Z drugiej strony suche i zniszczone pasma natychmiast robią wrażenie zaniedbanych i nie prezentują się najlepiej. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

Serum na zniszczone końcówki

Najbardziej zniszczoną częścią włosa jest końcówka. Dobrze dobrana pielęgnacja może sprawić, że włosy będą miękkie i gładkie, ale odbudowa zniszczonych i rozdwojonych końcówek jest bardzo trudna. Dlatego jeśli zależy ci na pięknej fryzurze, koniecznie musisz do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego dołączyć serum na zniszczone końcówki.

To o wiele intensywniejsza pielęgnacja niż w przypadku odżywki. Serum na zniszczone końcówki daje im maksymalną dawkę składników odżywczych, odbudowujących i wzmacniających. Przekonaj się o tym, stosując Opatrunek na rozdwojone końcówki Garnier Fructis Goodbay Damage. To serum, które wygładza, łączy i sprawia, że włosy są o wiele bardziej gładkie, przyjemne w dotyku i pozostają w lepszej kondycji na długo.

Odpowiednie mycie włosów

Znaczenie ma także sposób, w jaki myjesz włosy. Aby nie niszczyć pasm na całej całości, używaj raczej letniej, a nie gorącej wody. Nie nakładaj za dużo szamponu i dokładnie spłukuj kosmetyk od góry – nadmiar szamponu może obciążać pasma.

Kolejna zasada, która pozwoli ci poradzić sobie ze zniszczonymi włosami, dotyczy wycierania. Jeśli po umyciu trzesz włosy ręcznikiem, przestań jak najszybciej. To najszybszy sposób do kołtunienia włosów, ich splątywania i niszczenia. Pocieranie szorstkim ręcznikiem sprawia, że na włosach pojawiają się pęknięcia, a ich struktura znacznie się pogarsza. Od razu wyglądają gorzej.

Wzmacnianie dodatkowymi kosmetykami

Warto dodać włosom siły odpowiednimi kosmetykami. Pasma potrzebują przede wszystkim aminokwasów – to podstawowy składnik budulcowy, a dzięki niemu włosy są gładkie i przyjemne w dotyku. Włosy potrzebują także dodatkowego nawilżania. Woda, wysoka i niska temperatura, stylizacja, czesanie – wszystko powoduje, że tracą wodę, są przesuszone i szorstkie. Właśnie z tego względu składniki nawilżające są także niezwykle potrzebne.

Do codziennej pielęgnacji włącz także odżywkę lub maskę, optymalnie z olejkami lub ekstraktami z roślin. To one zagwarantują nawilżenie i odżywienie, których zniszczone pasma potrzebują najbardziej.