Home Styl Perły, szmaragdy, diamenty… to wymarzony prezent dla każdej z kobiet

Perły, szmaragdy, diamenty… to wymarzony prezent dla każdej z kobiet

n-DIAMOND-NECKLACE-628x314

Jak co roku zastanawiamy się, jaki prezent sprawi radość naszym bliskim. Co tym razem wywoła uśmiech na ich twarzach? Biżuteria to doskonały świąteczny upominek – przecież kobiety uwielbiają być obdarowywane drogocennymi kamieniami. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto przeczytać o tym, jak je dopasować do osoby, dla której kupujemy prezent.

Każdy kamień szlachetny jest wyjątkowy. Dobrze dobrany potrafi nie tylko podkreślić urodę, ale także sprawić ogromną radość. Według Anny Majsterek, ekspertki i projektantki biżuterii Domu Jubilerskiego A&A, podczas takich zakupów powinniśmy kierować się przede wszystkim intuicją, której przecież nie mają mężczyźni. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak dobrać do obdarowywanej osoby jeden z drogocennych minerałów.

Diament

Diamenty są najdroższymi z kamieni szlachetnych. Występują bardzo rzadko, a koszt ich wydobycia jest bardzo wysoki. Najbardziej popularne białe okazy od wieków zdobią dłonie kobiet. Do łask powraca także biżuteria z kolorowymi diamentami. W ubiegłym roku, podczas licytacji w Hong Kongu, za kwotę 72,1 miliona dolarów sprzedano „Różową Gwiazdę”, czyli największy różowy diament na świecie o masie 59,6 karata. Białe brylanty – takie jak ten na zdjęciu – są ciągle najczęściej wybierane do pierścionków zaręczynowych. Dzieje się tak, ponieważ dzięki swojej twardości i odporności na uszkodzenia, symbolizują trwałość związku. Wydaje się, że każda bez wyjątku kobieta będzie szczęśliwa po otrzymaniu diamentu.

Czarny diament

Czarne diamenty pomimo tego, że występują dużo rzadziej niż białe, mają mniejszą wartość, co nie przeszkadza temu, że są bardzo efektowne. Najbardziej znanym czarnym diamentem jest „Czarny Orłow”. Swoją nazwę zawdzięcza właścicielce rosyjskiej księżniczce, Nadii Vyegin Orłow. Ostatni raz kamień został zaprezentowany w naszyjniku z platyny w towarzystwie 443 bezbarwnych diamentów podczas aukcji domu aukcyjnego Christie, gdzie został wylicytowany za 352 000 dolarów. Czarne diamenty są idealne dla pań ceniących ponadczasowość i elegancję.

Rubin

Rubin to kolejny z kamieni szlachetnych, którego symbolika związana jest z małżeństwem. Astrologowie zauważyli, że biżuteria z rubinami noszona przez zamężne kobiety i żonatych mężczyzn sprzyja trwałości ich związków. Według wierzeń rubin chroni przed złem i sprzyja szczęściu, dlatego traktowany jest często jako talizman. Aby wzmocnić działanie kamieni, rubiny najczęściej oprawiane są w złoto i noszone blisko przy skórze. Z pewnością taki prezent docenią kobiety, które lubią elegancję i dynamikę.

Czarna perła

Czarne perły, są niezwykle rzadkie, a co za tym idzie bardzo pożądane. Wynika to z długiego procesu hodowania, który jest o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku pereł białych. Koneserzy cenią sobie perły naturalne ze względu na ich ograniczoną dostępność, ale znane są także ich zdrowotne właściwości. Uważa się, że regulują gospodarkę hormonalną organizmu i oczyszczają go z toksyn. Taki prezent pokochają więc panie, które cenią sobie zdrowie i oryginalność.

Szafir

Szafir jest bardzo cenionym kamieniem, co zawdzięcza między innymi swojej twardości. Ta cecha jest niezwykle ważna dla każdego jubilera, ponieważ pozwala na odpowiednie oszlifowanie minerału. Szafiry symbolizują czystość, mądrość i nieśmiertelność. Najbardziej znanym z tej grupy kamieni jest Blue Belle of Asia, 400-karatowy szafir, który, ze względu na swoją ogromną wartość, trzymany jest w sejfie kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku, podczas aukcji w Stanach Zjednoczonych, został wylicytowany za 22 miliony dolarów. Szafiry bardzo chętnie nosi każda dama.

Szmaragd

Biżuteria ze szmaragdami ma niezwykłe walory estetyczne. Szmaragdy mają udowodnione naukowo działania lecznicze – wpływają bardzo dobrze na wzrok. Jedną z ich największych wielbicielek była Kleopatra, dla której jej poddani pozyskiwali szmaragdy w starożytnych kopalniach. Szmaragd to szlachetny kamień, który od zawsze podkreśla urodę, dostojność i wysokie urodzenie.