Home Design i wnętrze Perfekcyjnie zorganizowana garderoba w 6 krokach!

Perfekcyjnie zorganizowana garderoba w 6 krokach!

Fot.: WESTWING

Doskonale zorganizowana garderoba to marzenie nie jednej z nas. Marzenia są jednak po to, by je spełniać, dlatego prezentujemy krótki poradnik jak wyczarować idealną garderobę we własnym domu i to w 6 prostych krokach!

Krok 1: Pudełka, kosze i organizery

Szaliki, rękawiczki i inne drobne dodatki – wszystkie powinny być odpowiednio posegregowane. Przydatne będą praktyczne pudełka, kosze i organizery – zadbają o zachowanie porządku. Zaskoczy Cię ich ogromna funkcjonalność!

Krok 2: Wieszaki

Ich na pewno nie może zabraknąć w żadnej garderobie! Warto mieć ich tyle, by każdy z Twoich kompletów ubrań miał swoje miejsce. Ponadto warto zwrócić uwagę na różnorodność kształtów i modeli, ponieważ odpowiedni wieszak to podstawa! Niektóre są idealne do spódnic, inne do spodni czy T-shirtów. Posiadając w szafie kilka rodzajów, masz pewność, że ubrania się nie pogniotą.

Krok 3: Wieszak stojący

Powieś na nim ubrania, których używasz najczęściej lub chcesz je nałożyć w najbliższym czasie. Unikniesz pogniecenia, a Twoje ulubione elementy stroju będą zawsze wyglądały nienagannie.

Krok 4: Regał

Capsule wardrobe to tzw. szafa kapsułowa, w której wiesza się ubrania według pewnego klucza, na przykład dzieląc odzież według rodzaju: osobno płaszcze, marynarki, spodnie itd. lub też łącząc poszczególne części garderoby za pomocą kolorów. Co jest potrzebne do jej urządzenia? Najważniejsza jest oczywiście szafa. Jeśli tylko miejsce na to pozwala, wybierz duży mebel, tak by można było swobodnie stworzyć w jego wnętrzu odseparowane sekcje. Warto wybrać model, w którym znajdzie się dedykowana sekcja dla obuwia.

Fot.: WESTWING
Fot.: WESTWING

Krok 5: Biżuteria

Kto nigdy nerwowo nie próbował rozplątać przed wyjściem ulubionego łańcuszka? Odpowiednia organizacja biżuterii to sprawa kluczowa jeśli chodzi o codzienny komfort. Dla rzadziej używanych elementów – piękna i funkcjonalna szkatułka, dla dłuższych naszyjników i łatwo plączących się łańcuszków – dedykowane stojaki i wieszaczki, dla biżuterii, z którą nie rozstajesz się na co dzień – ozdobne talerzyki i miseczki.

Krok 6: Lustra

Czy wyobrażasz sobie garderobę bez lustra? My też nie! Chyba żadna z kobiet nie wyjdzie z domu bez sprawdzenia, czy wygląda perfekcyjnie! Najlepsze jest wysokie lustro stojące, w którym obejrzysz się od stóp do głów, z każdej strony.