Home Zdrowie Okulary czy laser?

Okulary czy laser?

Pretty blonde trying on glasses

Okulary w Europie pojawiły się w XV wieku i okazały się wybawieniem dla gorzej widzących osób. W dzisiejszych czasach na popularności zyskują także soczewki kontaktowe, jednak okulary wciąż pozostają najpopularniejszym środkiem walki z wadami wzroku. Wraz z rozwojem medycyny pojawiły się także inne, bardziej skuteczne, sposoby na poprawę widzenia. Choć okulary bez wątpienia dodają uroku, coraz więcej osób wybiera inne rozwiązanie i decyduje się na korektę wzroku przy pomocy lasera.

Jakie korzyści niesie ze sobą laserowa korekta wady wzroku?

Jeżeli komuś w okularach nie do twarzy, a zakładanie soczewek nie należy do jego ulubionych zajęć, laserowa korekcja wzroku to rozwiązanie idealne dla niego. Wiedziałeś, że taki zabieg przeszli Brad Pitt i Nicole Kidman?

Największą zaletą laserowej korekty jest to, że pozwala ona raz na zawsze pozbyć się uciążliwej wady wzroku. Dzięki niej można pozbyć się nadwzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatyzmu. Zabieg jest bardzo prosty i krótki, trwa jedynie kilkanaście minut. Jeśli boisz się bólu, nie masz o co się martwić. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, krople do oczu wystarczą do znieczulenia. Niektórzy pacjenci mogą cieszyć się lepszym wzrokiem już dzień po zabiegu!

Opłacalna inwestycja

Cena zabiegu zniechęca wielu do jego podjęcia, a oscyluje ona w granicach kilku tysięcy złotych. Jest to jednak niewielki koszt w porównaniu z tym, jaki musimy ponieść w ciągu całego życia wymieniając szkła, oprawki czy soczewki kontaktowe. Na laserową korektę wzroku powinniśmy zatem patrzeć jak na inwestycję, która z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby bezpiecznie przejść laserową korektę wzroku należy:

  • zrezygnować z używania twardych szkieł kontaktowych na okres 3-6 tygodni,
  • tydzień-dwa przed zabiegiem przestać używać miękkich szkieł kontaktowych,
  • przez 6 miesięcy przed i po zabiegu nie przyjmować środków antykoncepcyjnych.

Przeciwskazania

Laserowa korekta wad wzroku nie jest niestety rozwiązaniem dla wszystkich. Nie powinny jej się poddawać osoby, które:

  • nie ukończyły 21. roku życia,
  • przekroczyły 65. rok życia,
  • w ciąży i podczas menstruacji,
  • chore na cukrzycę,
  • zmagające się ze stanami zapalnymi oczu bądź jaskrą czy zaćmą,
  • cierpiące na różnego rodzaju choroby dermatologiczne i immunologiczne.

Po zabiegu

Sukces zabiegu w dużej mierze zależy od nas samych i od tego, jak zachowujemy się już po nim. Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń lekarza, aby uniknąć niechcianych komplikacji. Pamiętajmy o przyjmowaniu przepisanych leków i kropli, nie dotykajmy i nie uciskajmy oczu, przemywajmy je czystą wodą, uczęszczajmy na wizyty kontrolne, a będziemy cieszyć się świetnym wzrokiem już zawsze!

Więcej na: vidiummedica.pl/