Home Styl Odkryj piękno oryginalnej biżuterii z węgla

Odkryj piękno oryginalnej biżuterii z węgla

Fot.:  I Coal You

W dobie wszechobecnego mainstreamu definiującego gusta niemal każdej wytwórczości, ogromnej wartości nabierają produkty zaprojektowane oraz własnoręcznie wykonane przez artystę. Oryginalne ozdoby wnętrz tworzone z drewna czy ceramiki aż po unikatową biżuterię, to prawdziwe perełki współczesnego designu. Dziś przyjrzymy się charakterystycznej biżuterii z węgla, która swoim urokiem przywodzi na myśl śląskie krainy i elegancką czerń!

Postaw na biżuterię artystyczną

Nowoczesny i świadomy konsument już dawno zrozumiał czym jest przesyt łatwo dostępnymi produktami, które dosłownie bombardują naszą rzeczywistość. Z pewnością każda z Was wielokrotnie dostrzegała liczne podobieństwa pomiędzy wystrojami wnętrz kolejnych restauracji czy stylizacjami spotkanych naprędce osób. Odpowiedzią na wzrastające potrzeby wyróżnienia się z bezbarwnego otoczenia, z pewnością staje się oryginalna i niepowtarzalna biżuteria z węgla tworzona przez polskich projektantów. Z każdym sezonem zdobywa grono licznych miłośniczek i miłośników, goszcząc również na dłoniach bądź szyjach panien młodych! Ale czym jest ten rodzaj biżuterii artystycznej?

Nietuzinkowe sklepy z biżuterią prowadzone przez artystów oferują prawdziwą perełkę rodem ze Śląska. Region ten bezsprzecznie kojarzony jest z tak zwanym “czarnym złotem”, czyli węglem. I podobnie jak klasyczne złoto, w roli biżuterii sprawdza się doskonale. Twórcy projektują całą gamę ozdób z węgla, a wśród nich znajdziemy naszyjniki, bransoletki, pierścionki, kolczyki, a także stylowe spinki do mankietów dla panów. W połączeniu ze szlachetnym srebrem, węgiel tworzy bardzo gustowną kompozycję, będącą rewelacyjną przeciwwagą dla najpopularniejszych kamieni szlachetnych.

Fot.:  I Coal You
Fot.: I Coal You

Jak powstaje biżuteria z węgla?

Dzięki odpowiedniej selekcji jakościowej klasycznego węgla, przystępuje się do czasochłonnej i wymagającej pracy nad tym kruchym materiałem. Przy użyciu specjalnych narzędzi, wybranemu kawałkowi nadaje się odpowiedni kształt oraz formę, a po impregnacji zamyka się go w ramę klasycznego, pięknego srebra. W ten sposób, nowo powstała biżuteria artystyczna tworzy niemal z każdą stylizacją niezwykle zgraną kompozycję. W zależności od potrzeb i po uzgodnieniu z artystą, istnieje możliwość zaprojektowania swojej własnej ozdoby z węgla. Warto wtedy nawiązać kontakt z twórcą i jeszcze bardziej podkreślić swój indywidualizm.

Doskonały pomysł na prezent i uświetnienie ważnej uroczystości

Produkty hand-made nie bez przyczyny zdobywają uznanie nawet najbardziej wymagających klientów, z tego też względu perfekcyjnie stworzona biżuteria z “czarnym złotem” spodoba się nie tylko miłośnikowi Śląska. Ten rodzaj unikalnych kolczyków, naszyjników czy bransoletek znajduje odzwierciedlenie w gustach wszystkich lubujących się w nieprzeciętnym designie. Jako biżuteria ręcznie robiona idealnie nadaje się na prezent z okazji urodzin czy też rocznicy ślubu, a stylistyka black&white z sukcesem tworzy swoje własne, zasłużone miejsce wśród ozdób!

» Oryginalną biżuterię z węgla zamówisz w I Coal You »