Home Styl Odkryj moc kamieni naturalnych zaklętych w biżuterii – Agat

Odkryj moc kamieni naturalnych zaklętych w biżuterii – Agat

agat

Biżuteryjne cacka kojarzą się z wartościowymi kamieniami typu diament, szmaragd czy szafir. Ich wygórowana cena potrafi jednak odstraszać… Alternatywą jest sięgnięcie po precjoza z naturalnych minerałów, które zaskakują swoją unikatowością oraz różnorodnością form czy kolorów. Może to właśnie biżuteria z dodatkiem agatu stanie się Twoim ulubionym, stylowym dodatkiem?

W magiczną moc niektórych kamieni, z których wykonana jest biżuteria, wierzą nie tylko astrologowie. Także naukowcy potwierdzili ich szczególne oddziaływanie w postaci dobroczynnego promieniowania. To więc idealny pretekst do tego, by zakupić modną ozdobę w postaci np. bransoletki, która będzie pozytywnie oddziaływać na nasz organizm!

Agat – kamień równowagi

Należący do rodziny kwarców oraz powstały wskutek zastygania lawy agat, to jeden z ciekawszych kolorystycznie kamieni. Charakterystyczne dla niego pasmowe ułożenie barw sprawia, że każdy okaz jest dziełem natury i cechuje się unikatowością. Uważany jest za kamień harmonizujący energię wewnętrzną, zapewniający pozytywne nastawienie do świata, optymizm, bezpieczeństwo oraz pewność siebie. Agat uchodzi również za symbol bogactwa, udanego życia oraz jest dedykowany zakochanym – przypisuje mu się zdolność przechowywania i ochrony uczuć. Pomaga przy dolegliwościach ze strony układu trawiennego, problemach skórnych, chorobach oczu, stanach napięcia, gniewu lub frustracji. Powinien być noszony blisko ciała – najlepiej na przegubie dłoni albo w kieszeni.

Cacko dla każdej kobiety

Ze względu na bajecznie ulokowane pasy, każdy agat jest inny, a tę cechę wykorzystują od lat twórcy biżuterii. Kamień może występować w kolorach: od bieli, po szarość, odcienie niebieskiego, pomarańczu, czerwieni, brązu czy czerni. W kolekcji bransoletek Kulka, możemy więc znaleźć modele koralikowe wykonane m.in. z agatu rubinowego w kolorze głębokiego bordo/ amarantu albo ciekawie barwionego agatu brazylijskiego, z domieszką cukierkowego różu i zieleni. Kamień ten zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia unikatowych, biżuteryjnych dzieł sztuki.

Agat na każdą porę roku

Pracownia Kulka od wielu sezonów wykorzystuje agat do tworzenia autorskich, kreatywnych precjozów, które uniwersalnie pasują do każdego outfitu, niezależnie od pory roku. I tak: letnią opaleniznę podkreśli bransoletka z agatem utrzymanym w trzech kolorach: bieli, czerni i szarości; jesienne stylizacje dopełnią agaty indyjskie w ciemno butelkowej zieleni zaś miłośniczki odcieni brązów i beży zachwycą bransoletki z agatu ognistego. To jedne z licznych propozycji marki Kulka, która stale zaskakuje swoje Fanki biżuterią z kamieni naturalnych.

Kulka wyznacza trendy

Agat fantastycznie prezentuje się nie tylko samodzielnie ale również w towarzystwie innych minerałów naturalnych. Zestawienie jego białej odmiany z migoczącą drobinkami Nocą Kairu daje elegancki bransoletkowy set, idealnie nadający się do pracy. Agat trawiony, z charakterystyczną, „popękaną” strukturą stworzył zaś w kolekcji Kulka Milan niezapomniany duet z kamieniem rzecznym i jaspisem obrazkowym. Połączenie metalicznego hematytu, głębokiej lawy wulkanicznej oraz białego oraz szarego agatu, to natomiast mega zestaw biżuterii dla każdej minimalistki.

Ciesząca się dużą popularnością biżuteria wykonana z kamieni naturalnych, to oryginalny oraz dostępny w przystępnej cenie modny dodatek. Warto sięgnąć także po modele, w których agat odgrywa główną rolę, tak by móc cieszyć się jego magicznymi właściwościami.