Home Kariera i rozwój Od myślenia do olśnienia czyli po co komu diagramy?

Od myślenia do olśnienia czyli po co komu diagramy?

Od myślenia do olśnienia

Opisane pokrótce przez Kevina techniki są praktyczne i działają od razu, uwalniając twoją wewnętrzną kreatywność.
Paul Davies, dyrektor komunikacji marketingowej, Microsoft

Gdyby rekomendacje mogły mieć formę wizualną, to dałbym tej książce pięć gwiazdek. Zapomnijcie o 50 sposobach na porzucenie partnera – 60 diagramów: jak wizualnie rozwiązywać problemy Kevina Duncana to znacznie bardziej przydatna lektura.

John Kearon, Chief Juicer, Brainjuicer Group

Na takie opinie ludzi biznesu książka zasłużyła swoją wartością praktyczną i skutecznością zawartych w niej narzędzi. Ale do czego miałaby przydać się tobie?

Diagramami możesz:

– kołami wytyczysz grupy docelowe,

– wykres kołowy ułatwi szybkie zrozumienie kategorii sprzedażowych,

– muszka to diagram, który pomoże wykorzystywać różne źródła danych do opracowania koncepcji, a następnie aktywować ją na różne sposoby,

– poznaj schemat wizualizacji temperamentu przeciwnika w negocjacjach, za pomocą danych jakie posiadasz,

– dowiedz się w czym pomoże ci diagram Venna lub Złudzenie Ebbinghausa.

Jako społeczeństwo skupiamy się coraz bardziej na bodźcach wizualnych. W nadchodzących latach coraz więcej z nas będzie myśleć wizualnie. Wszyscy będziemy stosować kształty i diagramy jako sposób myślenia. Masz okazję zacząć wcześniej!
W książce nie zajdziesz zbędnego tekstu. Autor pisał ją dla ludzi takich jak on sam -poszukujących konkretnych rozwiązań i wysokiej jakości, nie lubiących tracić czasu.

Zrobił dla biznesu to, co Nike dla sportu.

Richard Hytner, wiceprezes, Saatchi & Saatchi Worldwide

Sposoby użytkowania diagramów są przedstawione w sposób kompleksowy, ale skondensowany – krótko, zwięźle i na temat. Rzuć okiem i wdrażaj od razu w życie. Pozwól sobie jednak na testowanie, by znaleźć narzędzia najlepsze dla siebie. Zainwestujesz czas na początku, a zwróci się on w przyszłości.
Z czasem pokochasz kształty jako formę wyrażania myśli i prezentacji pomysłów, możesz myśleć kształtami, prosto i jasno zorganizować myśli. Prostota w czasach przeładowania informacjami i bodźcami, jest na wagę złota. Jeśli chcemy robić więcej musimy upraszczać – powszechnie wiadomo, że kształty mają przewagę nad słowami.
Wizualizuj, rozwiązuj problemy i przekonuj innych – Od myślenia do olśnienia

str 7

Dane szczegółowe:

Książka jest wydana w formacie słynnego notesu Moleskin. Dla wygodniejszego użytkowania posiada gumkę trzymającą kartki.
Oprawa: twarda

Format: 120 mm x 180 mm

Liczba stron: 150

ISBN: 978-83-8132-113-6

EAN: 9788381321136

Cena detaliczna (sugerowana): 36,90 zł