Home Styl Obrączki ślubne – na co musisz zwrócić uwagę?

Obrączki ślubne – na co musisz zwrócić uwagę?

obraczki-slubne-na-co-musisz-zwrocic-uwage-6a6c

Wybór obrączek ślubnych to jedno z głównych zadań narzeczonych. Z powodu bogatej oferty oraz zróżnicowanego asortymentu, decyzja ta często nie jest prosta. Zanim wybierzesz tę jedyną biżuterię, która symbolizuje Wasze uczucie, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów. Niech wybór obrączek będzie przyjemnością i wyjątkowym momentem w okresie Waszego narzeczeństwa!

Złoto czy srebro?

Pierwsze pytanie, które warto sobie zadać przed wizytą u jubilera brzmi: z jakiego kruszcu obrączki mają być wykonane? Najpopularniejsze są oczywiście te wykonane ze złota, zarówno żółtego jak i białego. Zaraz za nimi są obrączki wykonane ze srebra – różnią się one przede wszystkim kolorem jak i trwałością, której w przypadku srebra wiele przyszłych par młodych się obawia. Obrączki wykonane ze srebra będą jednak dobrym rozwiązaniem dla ceniących sobie oryginalność. Złoto jest natomiast kruszcem dla miłośników klasyki i ponadczasowej elegancji. Ostateczna decyzja zawsze należy do przyszłej pary młodej.

Styl i szerokość – to istotne!

Równie istotną kwestią jest szerokość obrączki – najcieńsza to zazwyczaj ok. 3 mm. Rozważ u jubilera kilka opcji, oceń na żywo daną szerokość na własnej ręce i podejmij przemyślaną decyzję. Szersze obrączki będą dobrze prezentować się na męskich, większych dłoniach. Delikatne i węższe są natomiast mile widziane u drobniejszych osób, ponieważ idealnie podkreślają symboliczność tego typu biżuterii. Przy wyborze szerokości obrączki kieruj się również wygodą jej noszenia.

Pamiętaj, że to biżuteria na całe życie, noszona każdego dnia. Niech więc będzie nie tylko atrakcyjna, ale zwyczajnie wygodna oraz dopasowana do preferencji użytkownika. Obecnie coraz częściej przyszłe pary młode wybierają opcję dwóch różnych pod względem szerokości obrączek. Umożliwia to wybranie węższej wersji dla przyszłej panny młodej, a nieco szerszej dla pana młodego, który ma większe i pokaźniejsze dłonie. Może takie rozwiązanie będzie kluczem do sukcesu?

Oryginalne obrączki ślubne – cena nie gra roli

Kiedy wybieracie obrączki ślubne, cena nie może grać głównej roli. Dotyczy to głównie oryginalnych, nietypowych modeli, za które trzeba zapłacić wyższą cenę. Jeśli marzą Ci się niebanalne obrączki, przemyśl dobrze swoją decyzję, uzgodnij ją z drugą połówką oraz wybierzcie model, który odpowiada Wam obojgu. Jeśli zdecydujecie się oryginalne obrączki ślubne, cena będzie nieco wyższa, ale efekt z pewnością wyjątkowy. Połączenia białego i żółtego złota, dodatki w postaci kamieni, rozmaite wzory czy wymyślny grawerunek – to wszystko możesz zrealizować podczas zakupu obrączek, dobierając model do własnych preferencji. Wielbiciele tradycyjnych obrączek mają nieco prościej, aczkolwiek stawiając na klasykę, również warto zainwestować przede wszystkim w dobrą próbę złota, aby obrączki jak najdłużej były w nienagannej formie.