Home Kariera i rozwój Nowa książka Pemy Chödrön – ŻYJ PIĘKNIE Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

Nowa książka Pemy Chödrön – ŻYJ PIĘKNIE Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

zyj_pieknie

Czy możemy czuć, że nasze życie jest dobre, skoro opiera się na tak niepewnych podstawach? Skoro każdego dnia los może przynieść nam bolesne doświadczenia? Pema Chödrön, w swojej kolejnej bestsellerowej książce – Żyj pięknie – przekonuje, że nasze życie może być mimo to dobre, a nawet szczęśliwe i autentycznie piękne.
A wszystko to dzięki tradycyjnej buddyjskiej praktyce zwanej Trzema Ślubami. Praktykowanie Trzech Ślubów jest sposobem na zachowanie równowagi wobec chwiejności losu. Może ono zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat i zapewnić nam szczęście oraz spokój.

PREMIERA 9 PAŹDZIERNIKA 2019

Pema Chödrön, we właściwy dla niej sposób, czyli ze spokojem i głęboką życzliwością, wyjaśnia, czym są Trzy Śluby: pratimoksza – służenie dobru wszystkich istot, bodhisattva – dążenie do zmniejszenia cierpienia na świecie oraz sajama – dostrzeganie we wszystkim, co nas otacza, przebudzonej energii.
W trudnych chwilach nasila się stres związany z próbami znalezienia twardego gruntu – czegoś przewidywalnego i bezpiecznego, na czym można stanąć. Jednakże prawda jest taka, że istotą naszej natury jest ciągła zmiana. Wszystko się zmienia, czy mamy tego świadomość, czy nie.
Budda nauczał, że niezmienna tożsamość jest źródłem cierpienia. Za wszelką cenę próbujemy utrzymać w życiu to, co nazywamy stanem idealnym – poczucie bezpieczeństwa i przyjemność. Tymczasem udaje nam się osiągnąć jedynie chwilową satysfakcję. Taka walka nigdy się nie skończy, lepiej jej zaprzestać. Budda zostawił wiele wskazówek jak zacząć żyć pięknie, wśród nich znajduje się instrukcja Trzech Ślubów pochodząca z buddyzmu tybetańskiego. Trzy Śluby mogą dać nam wolność, oswoić to, co nas przeraża i prowadzić ku przebudzeniu naszej prawdziwej natury.
Praktyka Trzech Ślubów pomaga podjąć pracę nad własnymi myślami, działaniami i emocjami. Autorka podpowiada jak za ich pomocą przyglądać się własnym emocjom, jak je traktować
i wpływać na swoje życie. Praktyka ta może uzmysłowić nam wartość pomagania innym, a także uczy przyjmować świat takim, jaki jest i czerpać z jego natury to, co najlepsze.

Dane szczegółowe:
Autor: Pema Chödrön
Data premiery: 09.10.2019
ISBN: 978-83-8132-094-8
Liczba stron: ok. 208
Cena detaliczna: 36,90 zł

Książka dostępna jest na stronie: http://bit.ly/32HjCO4 oraz w dobrych księgarniach

Pema Chödrön

Buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Holllywood. Po rozstaniu z mężem znalazła ukojenie w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy.Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd,m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.