Home Lifestyle Niezbędne akcesoria dla niemowlaka

Niezbędne akcesoria dla niemowlaka

child-2916831_1280

Oczekiwanie na narodziny naszego dziecka to czas, który dla rodziców wydaje się niemiłosiernie długi. Czekając na ten moment przez całe 9 miesięcy, możemy podjąć wiele decyzji i przede wszystkim, przygotować listę niezbędnych akcesoriów dla niemowląt, znacznie ułatwiających nam dbanie o naszego potomka. Co powinno znaleźć się w naszym niezbędniku? Postanowiliśmy stworzyć małą pomoc, dla rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą, co powinno znaleźć się w takim niezbędniku. Zaczynamy!

Podzielimy tę listę na kilka płaszczyzn, które poruszymy. Kategorie, o których dziś będzie mowa to
• akcesoria do przewijania,
• akcesoria do kąpieli,
• akcesoria do karmienia.
Akcesoria do przewijania

Nie sposób nie rozpocząć naszego poradnika od tych najbardziej niezbędnych. Przez pierwsze lata swojego życia nasz maluch będzie od nas zależny zwłaszcza w kwestii higieny. Przewijanie, codzienne mycie i tym podobne staną się naszym chlebem powszednim. Co będzie potrzebne „na teraz”?

Od pierwszego dnia niezbędny będzie przewijak dla niemowląt. Dlaczego? Znacznie ułatwi nam on codzienne zmienianie pieluch i nie będziemy musieli martwić się o zabrudzenie lub zmoczenie żadnej powierzchni, na której go położymy. A skoro już jesteśmy przy takiej „brudnej robocie”, nie obejdzie się bez chusteczek i wszelakich kosmetyków. Te pierwsze uratują nam nieraz skórę, zwłaszcza kiedy będziemy poza domem, a pudry czy kremy na odparzenia pomogą w utrzymaniu odpowiedniej higieny.

Wszystkie niezbędne akcesoria dla niemowląt znajdziesz na https://heyandplay.pl/category/dla-niemowlat

cute-2960236_1280

Akcesoria do kąpieli

Po powrocie do domu nadejdzie czas na kąpiel. Jak można się domyślić, potrzebna będzie nam wanienka. Jej wybór powinien zależeć od odpowiedzi na dość proste pytania: jak długo będzie nam potrzebna? Im dłuższy będzie oczekiwany okres, tym większy i mocniejsza powinien być nasz zakup. Kosmetyki do kąpieli powinny być następne na liście zakupowej. Dla zdrowia naszego dziecka powinny to być preparaty przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat, aby uniknąć niepotrzebnych podrażnień, bolesnych dla naszego malucha. Wszystkie akcesoria do kąpieli znajdziesz TUTAJ.

Akcesoria do karmienia

Gdy mówimy o karmieniu, mówimy o jednym z najważniejszych czynności w życiu młodego człowieka. Aby ułatwić rodzicom kwestię zakupowe, podajemy trzy absolutnie niezbędne do tego akcesoria. Gdy będziemy je posiadać, nasz maluch nie napotka problemów z przyjmowaniem pokarmu. Zacznijmy od butelek do karmienia. Im będzie ona prostsza, tym lepiej. Na samym początku ich pojemność może zamykać się na 150 ml. Następnym krokiem powinno być dobranie smoczka. Tutaj także możemy przebierać w ich różnych typach, lecz na początku powinniśmy postawić na prostotę, czyli smoczek z niewielką dziurką, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka z zakrztuszeniem się.

Podsumowanie

To, co zostało wymienione w dzisiejszym artykule to absolutne minimum. W razie potrzeby powinniśmy rozbudowywać nasz arsenał akcesorium tak, aby naszemu dziecko nie zabrakło całkowicie niczego. Dziś nie musimy się nawet ruszać z naszego domu i zamówić je w sklepach internetowych, a kurier może nam dostarczyć wszystko wprost pod nasze drzwi. Tak więc drodzy rodzice – czas na zakupy!

Akcesoria dla niemowląt i szeroki wybór zabawek dla dzieci w najniższych cenach znajdziesz w Hey&Play!