Home Uroda Naturalne olejki kosmetyczne – podstawa w codziennej pielęgnacji

Naturalne olejki kosmetyczne – podstawa w codziennej pielęgnacji

ess

Naturalne olejki są idealnym środkiem pielęgnacyjnym, który możemy stosować do każdego rodzaju cery, w każdym wieku. Olejki są skarbnicą wielu nienasyconych kwasów tłuszczowych, które posiadają mnóstwo cennych właściwości dla naszej skóry. Pomagają normalizować jej pracę, regenerują i chronią, mają działanie przeciwzmarszczkowe, pomagają w niwelowaniu widocznych już oznak starzenia.

Olejki są stosowane w pielęgnacji już od czasów starożytnych, kiedy ludzie nie mieli do dyspozycji innych kosmetyków. Codzienna kosmetyka opierała się na tym, co im zaoferowała natura. Nie było syntetycznych produktów, które w dzisiejszych czasach więcej szkodzą niż działają pozytywnie na naszą skórę.

Więcej dowiesz się na: domiuroda.pl/naturalne-olejki

Olejki naturalne do twarzy

Olejki mogą być stosowane przez osoby o różnych typach cery: nadadzą się do skóry zarówno dojrzałej, jak i trądzikowej, przetłuszczającej się, mieszanej, normalnej. Kosmetyki naturalne są ukojeniem dla podrażnionej skóry, cenną odżywką, idealnym produktem do wykonania masażu całego ciała. Lżejsze olejki możemy stosować pod makijaż, z kolei inne będą idealne do OCM (Oil Cleansing Method, tj. metoda czyszczenia olejem).

OCM – skuteczne oczyszczanie skóry

Wspomniana już wcześniej metoda polega na dogłębnym oczyszczeniu twarzy za pomocą olejów. Dlaczego stała się ona tak popularna? Usuwamy w ten sposób makijaż i zanieczyszczenia, które zgromadziły się przez cały dzień na naszej twarzy. Nasza skóra pokryta jest sebum (warstwą łoju), które wchodzi w skład naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Sebum spełnia funkcje ochronne skóry – chroni przed jej przesuszeniem oraz podrażnieniami. Mydło i żele myjące ścierają naskórek i mogą podrażniać warstwę ochronną. Z kolei oleje ze względu na tę samą strukturę, którą posiada sebum działają na podstawie rozpuszczania tłuszczu, makijażu, kurzu, brudu, itp.
Dzięki metodzie OCM możemy w sposób delikatny odetkać pory i usunąć z twarzy wszystkie zanieczyszczenia z całego dnia. W jaki sposób oczyścić tą metodą twarz? Najpierw należy zwilżyć ściereczkę w ciepłej wodzie i za jej pomocą usunąć nałożony wcześniej olej, wykonując równocześnie masaż twarzy.

Naturalne olejki do włosów

Naturalne olejki są idealne nie tylko w przypadku pielęgnacji skóry, ale również w dbaniu o włosy. Dzięki nim nasze włosy pozostają w bardzo dobrej kondycji, są pełne zdrowego blasku, miękkie i gładkie w dotyku. Oprócz tego oleje posiadają działanie regulujące wytwarzanie sebum, dzięki czemu mogą normalizować i zmniejszać przetłuszczanie się skóry głowy.

Olejki eteryczne naturalne

Olejki eteryczne wykorzystywane są przede wszystkim w aromaterapii. Wykorzystuje ona moc roślin, które poprawiają zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.Olejki eteryczne spotkamy zarówno w kwiatach, jak i korzeniach, liściach, łodygach i nasionach roślin. Olejki są koncentratami pozyskanymi z dany ch roślin, każdy z nich posiada różne właściwości i działa na konkretną przypadłość. Warto w nie zainwestować, ponieważ pozytywnie oddziałują na ciało i ducha.

Zobacz również >> https://domiuroda.pl/olejki-masla