Home Uroda Nakładamy naturalny makijaż, czyli jak być piękną każdego dnia

Nakładamy naturalny makijaż, czyli jak być piękną każdego dnia

girl-1461613_1920

Każda z nas chce być piękna. By to zrobić stosujemy różne metody, z nakładaniem makijażu włącznie. Jednak o urodę możemy dbać nie tylko poprzez nakładanie kosmetyków, ale również od zewnątrz. Prezentujemy wam kilka rad, jak być piękną bez makijażu.

Środowisko wrogiem zdrowia

Nasza cera, to nasza wizytówka o którą powinnyśmy dbać. Niestety współczesny świat nie chce nam w tym pomóc. Zanieczyszczone powietrze, stres, przetworzona żywność, a nawet warunki atmosferyczne – wszystko to negatywnie wpływa na naszą skórę. W ostatnich miesiącach szeroko komentowany był temat smogu, który jest szkodliwy nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla cery. Niestety, nie mamy wpływu ani na to, czym palą w piecach sąsiedzi, ani na to, czy wieje zimny wiatr czy świeci mocne słońce. Jedyne z czym możemy walczyć, to przetworzona żywność. I zróbmy to jak najszybciej.

Najpierw zadbaj o cerę

Dbanie o naszą skórę musimy zacząć od środka. Na nic nawet najdroższe i najlepsze naturalne kosmetyki, jeżeli od środka jesteśmy zniszczone chemią, którą dostarczamy naszemu organizmowi. Mówiąc krótko – zmień kobieto dietę. Z każdym rokiem świadomość tego, co jemy przedstawia się w Polsce coraz lepiej. Niestety, wciąż wiele z nas je byle co i byle jak. Tłumaczymy się, że nie mamy czasu gotować zdrowo w domu, więc jadamy na mieście w fast foodach. To prosta droga nie tylko do wielu chorób, z chorobami serca i otyłością na czele, ale również trucizna dla naszej skóry. Trzeba ją jak najszybciej wypłukać, w czym pomoże woda. Każdego dnia powinnaś wypijać minimum 1,5 litra płynów (wody, herbat ziołowych, soków owocowych), by odpowiednio nawilżyć swoją cerę. Dzięki temu stanie się ona bardziej jędrna. Jednak to dopiero pierwszy krok. Drugim będzie drastyczna zmiana nawyków żywieniowych i przejście na zdrową, witaminową żywność. Piękną cerę uzyskasz, jeżeli będziesz dostarczać swojemu organizmowi witaminę A, C, D, E, K oraz B2 i B3. Czego więc nie powinno zabraknąć w twoim jadłospisie? Żółte i białe sery, orzechy włoskie, laskowe i ziemne, ryby, przetwory mleczne, pomidory, papryka, pomarańcze oraz mięso – to tylko niektóre witaminowe bomby.

Teraz nakładaj delikatny makijaż

Jeżeli zmienisz swoją dietę i zaczniesz dbać o swoje ciało również od wewnątrz, makijaż przestanie być ci aż tak potrzebny. Zmiany zauważysz już po kilkunastu dniach, i z pewnością będziesz z nich zadowolona. Zdrowa cera nie potrzebuje dużej ilości kosmetyków. Zamiast ukrywać niedoskonałości, twój makijaż będzie od teraz podkreślał twoje piękno – SalonPieknecialo. Możesz odłożyć na bok niezliczoną ilość kupionych kredek do oczu, fluidów, pudrów, tuszów do rzęs i innych „polepszaczy” urody. Zamiast nich postaw na mniejszą ilość najważniejszych kosmetyków. Pamiętaj, że zdrowa cera ma mniej niedoskonałości, przez co nie należy jej traktować grubą warstwą tapety. Postaw na dobrej jakości krem nawilżający, delikatny puder, pokreślone rzęsy i pomalowane szminką usta. Z pewnością, gdy pokarzesz się w takim makijażu zrobisz zdecydowanie lepsze wrażenie. Wydobądź swoje naturalne piękno, a twoja skóra niech będzie w lepszej formie.