Home Zdrowie Najpopularniejsze aparaty słuchowe

Najpopularniejsze aparaty słuchowe

badania-sluchu

Jeżeli jesteśmy po naszym pierwszym badaniu słuchu, które wykazało pewien stopień niedosłuchu, zapewne domyślamy się, że nie obejdzie się bez zakupu aparatu słuchowego. Gdy będziemy poszukiwać idealnego modelu, który spełni nasze oczekiwania, zauważymy, jak szeroki wybór stawiają przed nami producenci tych urządzeń. Mnogość wyboru zdaje się zapewniać o tym, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Czy jest to prawda? Przekonajmy się!

Najpierw badanie

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że każda wada słuchu jest całkowicie inna i stąd też dla każdego pacjenta można znaleźć rozwiązanie, które będzie całkowicie odmienne. Aparaty zazwyczaj cechują się charakterystyczną barwą słyszanego dźwięku, od tych niesamowicie ostrych, po ten najłagodniejsze. Często jest tak, że po kilku minutach z konkretnym założonym modelem, jesteśmy w stanie wychwycić te różnice i szybko stwierdzić czy akurat to brzmienie jest tym, które odczuwają niemalże jako naturalne. Im lepiej będzie on dopasowany, tym większy będzie komfort słyszenia. Badanie słuchu możesz zrobić za pośrednictwem firmy Audiofon które jest całkowicie darmowe!

Popularne wyjście

Najpopularniejszymi aparatami na rynku są modele zauszne. Ich nazwa bierze się z faktu, że cały układ elektroniczny jest umieszczony w obudowie tuż za naszą małżowiną uszną. Dźwięk doprowadzany jest do przewodu słuchowego przy pomocy specjalnej rurki, która jest dostosowana na miarę wkładki usznej. Dzięki stosunkowo sporej baterii są one niesamowicie solidne i niezawodne a ich obsługa jest naprawdę prosta. Niestety ich główną wadą jest coś, co dla niektórych osób może sprawiać spory dyskomfort – jest on po prostu widoczny.

Opcja dyskretna

Jeżeli potrzebujemy czegoś bardziej dyskretnego, do wyboru mamy także modele wewnątrz kanałowe, które są niemalże niewidoczne z racji swojej budowy. Dodatkowo umieszcza się je w głęboko w przewodzie słuchowym. Dlaczego więc każdy nie korzysta z takiego mniejszego urządzenia? Otóż jest on przeznaczony dla osób z lekkim i średnim niedosłuchem. Stąd też nie można zawsze przepisać takiego modelu.

Podsumowanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do wszystkiego, co nowe w naszym życiu musimy się przyzwyczaić, także do aparatu słuchowego. Może się zdarzyć tak, że minie trochę czasu, zanim w pełni oswoimy się z poprawnym odbieraniem pewnych zestawów dźwięków, których nie słyszeliśmy od pewnego czasu. Warto jednak dać sobie trochę czasu, a wszystko wróci do stanu, w którym żaden nowy dźwięk nie będzie dla nas problemem!

Więcej o aparatach słuchowych znajdziesz na stronie https://audiofon.com.pl/aparaty-sluchowe