Home Design i wnętrze Najmodniejsze kolory we wnętrzu

Najmodniejsze kolory we wnętrzu

eurofirany_duety_kolorystyczne_moodboard

Łączenie kolorów to ryzykowna gra. Dając się ponieść zbyt swobodnemu dobieraniu odmiennych barw, łatwo można zapomnieć o zasadzie złotego środka. Dlatego warto postępować w zgodzie z pewnym schematem. Jakie kolory najlepiej harmonizują ze sobą w domowych wnętrzach? Oto pięć ponadczasowych, eleganckich, a zarazem nietuzinkowych barwnych zestawień, będących kluczem do udanej aranżacji.Czy można łączyć czerń z granatem? Czy zbliżona do siebie paleta barw nie wyda się nazbyt monotonna? Czy wyraziste kontrasty są już passé? Te oraz szereg innych pytań pojawia się podczas wybierania palety barw do nowych pomieszczeń. Sprawdzone i stylowe duety kolorystyczne pozwolą uniknąć wielu dylematów oraz zminimalizują ryzyko osiągnięcia zbytchaotycznego efektu.

Czarno na białym

Zestawienie czerni z bielą od wielu sezonów nie wychodzi z mody. Połączenie ze sobą tych dwóch klasycznych kolorów, pozwala stworzyć aranżację wysmakowaną i jednocześnie wyrazistą. – Nieco bardziej ekstrawagancki efekt uzyskamy, wybierając tekstylia z biało-czarnym motywem. Zasłony w szachownicę, poduszki w szerokie pasy, czy też rolety z kontrastowym ornamentem staną się centralnym punktem bazujących na czerni i bieli aranżacji – radzi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

eurofirany 3

W barwach natury

Stylizacje w klasycznej tonacji należą do najbardziej uniwersalnych. Wnętrza zachowane w odcieniach delikatnego beżu warto przełamać bardziej intensywnym akcentem. Z ciepłą kolorystyką najlepiej harmonizować będzie głęboki brąz. Z kolei przy chłodnej palecie kolorem uzupełniającym może zostać lawendowy fiolet lub lazurowy błękit.

eurofirany 26

Duet w stylu scandi

Żółć złocista, kadmowa, musztardowa, szafranowa – to właśnie one w połączeniu z szarością tworzą najmodniejszy duet sezonu. Słoneczne, nasycone i ciepłe akcenty w żółtej kolorystyce szczególnie często spotkać można we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Jak wykorzystać intensywny odcień, by nie przesadzić? Najlepiej wybrać zaledwie kilka dodatków, takich jak koce, poduszki, czy pościel z dwukolorowym wzorem.

eurofirany 22

Ciepło – zimno

Pozornie łączenie ciepłych odcieni z zimnymi może wydawać się ryzykowne. Iście niebiański klimat stworzymy, sięgając po klasyczny i znany od wieków duet błękitów ze złotem. – To niezwykle kunsztowne i klasyczne, a jednocześnie pozwalające stworzyć przytulny klimat zestawienie doskonale sprawdzi się w łazience i sypialni. W reprezentacyjnych pomieszczeniach domu, takich jak jadalnia oraz salon niebiesko-złotemotywy można bez przeszkód wprowadzić pod postacią zasłon uszytych z bogato zdobionych tkanin – doradza Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Z nutą odwagi

W świecie nowoczesnych aranżacji zdecydowany prym wiedzie połączenie czerwieni z czernią, grafitem lub szarością. Intensywny karmin doskonale przełamuje surowy klimat wnętrz zachowanych w ciemnej kolorystyce, stając się jednocześnie elementem niezwykle energetyzującego duetu.

Zachowane w dobrym stylu aranżacyjne duety kolorystyczne odnaleźć można również nastronie www.eurofirany.com.pl

 

Fot.Eurofirany