Home Lifestyle Najlepsze kursy walut – gdzie ich szukać?

Najlepsze kursy walut – gdzie ich szukać?

Online money concept

Znalezienie korzystnych ofert wymiany walut nie jest kompletnie żadnym problemem pod warunkiem poszukiwania ich w odpowiednich miejscach. Niektóre z nich można bowiem już od razu odrzucić i nie zawracać sobie nimi głowy. Zapraszamy zatem do dalszej części tekstów, gdzie dowiesz się, które z rozwiązań należy odrzucić. Dowiesz się również, którymi warto się zainteresować, aby na wymianie nie przepłacać.

Odrzucenie klasycznych rozwiązań

Do klasycznych sposobów wymiany waluty można zaliczyć banki oraz kantory stacjonarne. Obydwie metody w obecnej sytuacji nie mają racji bytu i nie są korzystne. Wynika to przede wszystkim z tego powodu, że proponują one bardzo kiepskie kursy walut. Wysokie spready walutowe skutecznie zabijają opłacalność. W dodatku kantory stacjonarne nie są wygodne w użyciu. Konieczne jest bowiem wyjście z domu i udanie się do danej placówki, a następnie powrót do siebie. Przekłada się to zatem na marnowanie czasu.

Opłacalna wymiana za pomocą kilku kliknięć

Szczególnie dobrze prezentuje się obecnie wymiana online. Wystarczy kilka kliknięć na komputerze, aby przewalutować dowolną kwotę. Co więcej to obecnie taka wymiana należy do najbardziej korzystnych. Nie można mieć zatem żadnych wątpliwości co do postawienia na nią. Korzyści z tego płynące będą bowiem bardzo wysokie. W internecie opłacalnych kursów można szukać w dwóch miejscach:

  • Kantory online – są to najprościej mówiąc serwisy bazujące na zasadach działania kantorów stacjonarnych. Z tym, że dzięki większej skali działalności są w stanie proponować korzystniejsze kursy wymiany. Spread walutowy jest w nich bowiem bardzo niski (nawet poniżej 1%). Transakcje odbywają się oczywiście w pełni bezgotówkowo. Taka forma wymiany jest na chwilę obecną jedną z najbardziej korzystnych. Warto zatem wziąć ją pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniej oferty dla siebie.
  • Platformy wymiany społecznościowej (giełdy walut) – druga droga wymiany waluty w sieci to wymiana społecznościowa. W przeciwieństwie do kantorów online nie posiada ona swojego oficjalnego odpowiednika w świecie „realnym”. Przy tym jednak jest to świetna forma na wymianę po dobrych kursach. Na giełdzie walut nie występują spready walutowe, ponieważ to nie giełda ustala kursy. Decydują o nich sami użytkownicy. Mogą oni wystawiać swoje propozycję wymiany samemu ustalając wszystkie parametry. W praktyce oznacza to kursy zbliżone do średniego kursu na świecie. Doskonale widać to na największej giełdzie walut w Polsce, czyli: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ . Można na niej zauważyć również bardzo niewielkie różnice pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży.

Podsumowanie

Poszukiwania najlepszych kursów można zatem rozpocząć i zakończyć w internecie. Dwa wyżej wymienione rozwiązania całkowicie wyczerpują temat wymiany na atrakcyjnych warunkach. Najlepiej samodzielnie obydwa przeanalizować i na tej podstawie wybrać odpowiednie dla siebie. Często to jednak wymiana społecznościowa jest minimalnie bardziej opłacalna.