Home Uroda Naczynka na twarzy są twoją zmorą? Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej!

Naczynka na twarzy są twoją zmorą? Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej!

face-2936245_1920(1)

Poszerzone i popękane naczynka krwionośne na twarzy nie są zbyt estetyczne. Co prawda można zakamuflować je makijażem, ale znacznie lepiej pozbyć się ich całkowicie. Tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

Teleangiektazje, czyli nadmiernie widoczne popękane i poszerzone naczynka krwionośne są uznawane za problem estetyczny, ale warto też wskazać, że mogą być one sygnałem poważniejszych schorzeń, na przykład alergii, trądziku różowatego czy też niewydolności żył, gdy mówimy o „pajączkach” na nogach.

Skupmy się tutaj na popękanych naczynkach na twarzy, czyli na tak zwanej cerze naczynkowej. To problem dotykający zarówno kobiet dojrzałych, jak i tych młodszych. Przyczynami pękania naczynek są zwykle nadmierna wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, nadciśnienia tętnicze. Pękaniu naczynek sprzyjają też wysoka temperatura, opalanie się, palenie papierosów.

Wprawdzie w sklepach możemy znaleźć pełną paletę kosmetyków przeznaczonych na popękane naczynka, to jednak warto wskazać, że nie są one w stanie całkowicie ich usunąć. Zabezpieczają jednak skórę i jej naczynia krwionośne przed dalszym pękaniem, więc warto stosować je regularnie.

Jeśli jednak chodzi o całkowite usunięcie tego problemu, tutaj z pomocą przychodzą nam gabinety medycyny estetycznej oferujące profesjonalne zamykanie naczynek Lublin to jedno z tych miast, gdzie skorzystamy z tych zabiegów.

W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się dwie główne metody zamykania naczynek, a mianowicie to zabiegi polegające na elektrokoagulacji, a także zabiegi laserowe – IPL.

Elektrokoagulacja polega na stosowaniu prądu o bezpiecznym natężeniu. To tani zabieg, ale nie jest tak precyzyjny i skuteczny jak laser. Zabiegu z intensywną wiązką światła IPL pozwalają na uzyskanie o wiele lepszych wyników na każdym typie skóry.

Ceny zabiegów wynoszą najczęściej od około 200 do 1 000 złotych w zależności od ich rodzaju oraz od obszaru. Niekiedy konieczne jest powtarzanie zabiegów, gdy pojedynczy nie okazał się wystarczająco skuteczny.