Home Styl Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do tańca?

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do tańca?

dance-1968839_960_720

Taniec to żywioł, pasja i piękno. Nie należy jednak lekceważyć jego praktycznych aspektów – jeśli chcesz cieszyć się możliwością tańczenia jak najdłużej, powinnaś zwrócić uwagę na buty, w których tańczysz. Oprócz tego, że mają być ładne i efektowne, buty do tańczenia powinny być przede wszystkim wygodne. Jak wybierać obuwie taneczne, by spełniało swoją rolę? Na co zwracać uwagę i czym się kierować? Podpowiadamy, jak wybrać najbardziej komfortowe buty do tańca.

Buty dopasowane do stylu

…a konkretnie do stylu Twojego tańca. Rodzajów tańca jest bardzo dużo. W zależności od kultury, na gruncie której wyrastają, mogą być one naprawdę różne – od gorących tańców latynoskich, poprzez tańce tradycyjne, aż po swobodne tańcze nowoczesne. Tancerka wykonująca zmysłowe latino w wygodnych sportowych butach wyglądałaby raczej zabawnie – i wbrew pozorom wcale nie byłoby jej łatwiej! Jeśli Twoją pasją jest taniec latynoamerykański, najlepsze dla Ciebie będą buty na wysokim, cienkim obcasie. Dzięki niemu będziesz w stanie zgrabnie wykonać wszystkie skomplikowane figury – a tych w tańcach latynoskich jest niemało. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem lub z innego powodu nie chcesz narażać swoich palców u stóp albo z powodu problemów z kręgosłupem nie możesz tańczyć na obcasie, wybierz buty treningowe, na obcasie w kształcie kostki, które są zabudowane, a także niezwykle wygodne. Do tańców klasycznych, standardowych, takich jak walc czy foxtrot wybierz buty pełne, z zakrytymi palcami. Są bardziej eleganckie, a także bardziej chronią twoje stopy gdy tańczysz z partnerem w większej bliskości. Masz większą dowolność, jeśli wykonujesz taniec nowoczesny lub hip-hop, choć i tutaj musisz zwrócić uwagę na kilka cech obuwia: miękkość, elastyczność i oddychający materiał to konieczność.

Stabilność to podstawa

Jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz – powiadają. Radzimy jednak nie brać tego zbytnio do siebie i zadbać o to, aby czuć się stabilnie na parkiecie. Skręcona kostka i uraz stopy to tylko niektóre konsekwencje źle dobranego obuwia (jeśli but zawiedzie podczas ważnego pokazu, na koncie mamy dodatkowo nieudany występ – choć w porównaniu do możliwych kontuzji to naprawdę najmniejszy problem…). Jaka zatem powinna być idealna para butów do tańca? Idealnie wyprofilowana, tak aby ciężar ciała był skierowany na wewnętrzną część stopy a nie na odwrót. Ponadto kostka powinna być dobrze trzymana, a nie tylko lekko uchwycona, narażając ją na wykrzywienie. Warto też zwrócić uwagę na naturalny materiał, z którego powinny być wykonane buty taneczne, aby dopasowały się do naszych stóp i stanowiły jedną całość. Te czynniki wpływają jednak na wyższą cenę obuwia, ale niska cena nie jest warta złamanej nogi, a inwestycja w dobre buty zwróci Ci się po niedługim czasie (tanie buty niszczą się o wiele szybciej).

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, a także o komfort tańczenia wybierz buty profesjonalne. Bogatą ofertę butów do tańca posiada działająca od ponad 20 lat włoska marka Dance Naturals http://agnieszkakaczorowska.pl/kategoria-produktu/buty-do-tanca/ . Swoje idealne buty do tańczenia znajdą w niej zarówno panie, jak i panowie. Buty DN to piękne kolory, atrakcyjne fasony, a przede wszystkim najlepsza jakość – bo to w obuwiu do tańca jest najważniejsze.