Home Styl Moda na jakość -jak kupować ubrania na więcej, niż jeden sezon?

Moda na jakość -jak kupować ubrania na więcej, niż jeden sezon?

clothes-1845375_1280

Każdy sezon przynosi nam spektakularne kroje, wzory i fasony. Jedne swoje ‘5 minut’ mają tylko zaraz po wypuszczeniu nowej kolekcji, inne zostają także na kolejne, a jeszcze inne wracają jak bumerang -nawet jak znikną z wieszaków sklepowych, możemy być pewne, że za rok, dwa się znowu tam pojawią. Dlatego podczas zakupów warto mieć to na uwadze, aby nie wydać majątku na ubrania, w których za miesiąc wstyd się będzie gdziekolwiek pokazać. Na co więc zwracać uwagę?

Przede wszystkim postaw na jakość!

Wybierając ubrania nie możemy kierować się wyłącznie ceną i marką. Nawet jeżeli dana rzecz jest droga i markowa nie musi być wykonana z dobrych materiałów. Przede wszystkim wybierajmy dobre dzianiny, najlepiej naturalne. Doskonałym wyborem będzie bawełna, wełna, kaszmir, len lub jedwab. Nie powinnyśmy również odrzucać tych z niewielką domieszką włókien sztucznych (np. poliester, elastan, akryl), które czasami bardzo nam pomagają w codziennym życiu. Sprawiają, że tkanina jest bardziej rozciągliwa, albo odporna na zagniecenia. Nie ma przecież nic gorszego jak założenie koszuli, sukienki, która jest pognieciona już przed wyjściem z domu. Dosyć często bywa tak, że ubrania wykonane z lepszych materiałów są droższe. Czasami jednak lepiej kupić coś droższego, ale dobrego, niż coś o niższej cenie, co po kilku praniach nie nadaje się do założenia.

Sprawdzony fason przede wszystkim

Witryny sklepowe zachwycają nas oryginalnymi modelami ubrań, które są na tyle oryginalne, że myślimy o ich zakupie. Jednak przed transakcją pomyślmy gdzie coś takiego możemy założyć i na jak długo będzie to modne. Często kupując rzecz, która tak bardzo zachwyciła nas krojem, zakładamy raz, po czym ląduje na dnie szafy i już nigdy do niej nie wracamy. Dlatego jeśli chcemy, aby zostały z nami na lata celujmy w sprawdzone fasony, kierując się praktycznością. Proste kroje, gładkie kolory, albo klasyczne wzory to coś na co możemy śmiało stawiać. Warto także pomyśleć o plastyczności -jak wiele różnych stylizacji możemy stworzyć na podstawie danego elementu. Styl każdy ma inny, ale czarne spodnie, sukienkę, koszulę, dopasowany płaszcz czy szpilki powinny gościć w szafie każdej kobiety. Jeśli stworzymy dobrą bazę, poprzez drobne zmiany możemy dopasować ją do każdego, zmieniającego się sezonu.

Stawiajmy na ubrania, w których czujemy się dobrze

Nie sposób kupić całą najnowszą kolekcję Armaniego, wydać majątek… i czuć się w tym fatalnie. Kolekcje projektantów są często przerysowane, stworzone wedle ich wyidealizowanej wizji. My musimy umieć przenieść z nich to co nam najbardziej przydatne, dopasować do naszej mody, wykorzystać w codziennych stylizacjach. Spoglądając na wybiegi, patrzmy na nie jak na inspirację, a nie jako gotową receptę na modę. Z całej kolekcji spodobała Ci się tylko jedna sukienka, a może charakterystyczny wzór lub kolor? Doskonale! Odnajdźmy je w przystępnej dla nas wersji, takiej jaka nam pasuje. Stawiając na rzeczy, w których czujemy się dobrze, możemy mieć pewność, że posłużą nam one na lata!