Home Zdrowie Mięśnie dna miednicy – dlaczego warto o nie dbać?

Mięśnie dna miednicy – dlaczego warto o nie dbać?

Women Health. Female Menstrual Cycle, Sex and Intimate Routine. Sexy tanned Hips, Sugaring Bikini Epilation

Każda kobieta chce czuć się zdrowo i atrakcyjnie. To zupełnie zrozumiałe. Często jednak nie wiemy w jaki sposób dbać o swój organizm by zapewnić mu dobre funkcjonowanie.

Jedną z zaniedbywanych przez nas części ciała są mięśnie dna miednicy. Wiele pań nie wie o nich zbyt wiele, tymczasem ich sprawne funkcjonowanie ma ogromne znaczenie.

Czym są mięśnie dna miednicy i na co mają wpływ?

Mięśnie dna miednicy ułożone są pomiędzy kostnymi ograniczeniami miednicy mniejszej – od kości ogonowej aż po spojenie łonowe. To mięśnie poprzecznie prążkowane, którymi możemy świadomie sterować (a więc napinać i rozluźniać). Wiele pań nie wie jednak o ich istnieniu oraz umiejscowieniu.

Mięśnie dna miednicy mają wpływ na całe nasze życie. Nie tylko pozwalają nam kontrolować oddawanie moczu czy stolca, ale również zapewniają prawidłową postawę ciała. Co więcej, sprawne mięśnie dna miednicy to znacznie bardziej udane pożycie seksualne. Dlatego też warto o nie dbać.

Co szkodzi mięśniom?

Mięśnie dna miednicy ulegają osłabieniu w wyniku różnych czynników. Wśród nich wymienić możemy nie tylko ciążę i poród, ale również ciężką pracę fizyczną (np. podnoszenie ciężkich przedmiotów). Poza tym, mięśnie osłabiają się również w przypadku kobiet nieaktywnych, które prowadzą siedzący tryb życia.

W jaki sposób zadbać o mięśnie dna miednicy?

Jeśli mięśnie dna miednicy są osłabione warto rozpocząć pracę nad ich wzmocnieniem. Istnieje wiele sposobów na to, by szybko stały się bardziej wytrzymałe. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest stosowanie kulek gejszy. Ich noszenie sprawia, że automatycznie napinamy mięśnie, przez co stają się bardziej wytrzymałe. Warto więc odwiedzić dobry sklep erotyczny online by wyposażyć się w nowoczesne kulki, które ułatwią nam dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie.

Podsumowując, sprawnie działające, silne mięśnie dna miednicy to nie tylko dobre samopoczucie, ale również udane życie seksualne. Dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o ich sprawność i wytrzymałość. Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że trening mięśni dna miednicy nie jest trudny.