Home Wydarzenia Międzynarodowe święto coworkingu w Warszawie

Międzynarodowe święto coworkingu w Warszawie

Coworking 1

13 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszy konferencja Coworking Europe 2019. To już 10. edycja międzynarodowej imprezy. Specjaliści z branży coworkingowej i fani tej idei tym razem spotkają się w Polsce.

– Polska jest postrzegana jako rynek, który szybko się zmienia i dostosowuje do sytuacji międzynarodowej. Coworking stał się alternatywą dla tradycyjnych biur, a nie domeną freelancerów. W oczach przedstawicieli innych państw nasz rynek naprawdę prężnie się rozwija – mówi Rafał Wilk, COO Solutions.Rent, jednego z warszawskich coworkingów.

Wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, szkolenia – tym będzie żyła stolica między 13 a 15 listopada. Ponad 50 specjalistów z branży podzieli się wiedzą i przemyśleniami na temat coworkingu. Na konferencji można będzie m.in. dowiedzieć się, czy coworking i duże marki mają szansę na współpracę, jaki jest związek między coworkingiem a inteligentnym miastem albo jak współpracować z pośrednikami nieruchomości. W konferencji ma wziąć udział ponad 600 uczestników z Europy i Ameryki Północnej.

– Coworking stał się inspiracją do wdrażania nowych metod współpracy i innowacji. Życie się zmienia, chcemy pracować elastycznie i na własnych warunkach. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie coworking – dodaje Rafał Wilk.

Zgodnie z ideą konferencji, Coworking Europe to nie tylko nauka, ale też możliwość nawiązania kontaktów. Dlatego event jest uzupełniony m.in. o wieczorne zwiedzanie miasta.
Coworking Europe to cykliczne wydarzenie dotyczące rozwoju coworkingu i jego wpływu na przedsiębiorczość. Pierwsza edycja odbyła się w Brukseli w 2010 roku. Organizatorzy uważają, że coworking przyczynia się do tworzenia nowoczesnego, elastycznego i zrównoważonego społeczeństwa. Na całym świecie działa już około 30 tys. powierzchni coworkingowych.