Home Uroda Masło Shae – wykorzystaj moc natury do codziennej pielęgnacji

Masło Shae – wykorzystaj moc natury do codziennej pielęgnacji

maslo-shea

Masło Shea jest prawdziwym darem Matki Natury dla naszej urody. Jego właściwości znane są kobietom w Afryce od setek lat i choć do Europy masło shea przybyło stosunkowo niedawno od razu zdobyło nasze serca ze względu na szeroką gamę zastosowań. Kosmetyk ten nie tylko pielęgnuje i nawilża skórę, ale także ją leczy. Czy znasz już wszystkie zastosowania masła shea? Sprawdź kiedy jeszcze możesz wykorzystać jego naturalną moc!

Gdy twoja skóra jest przesuszona
Dzięki bogactwu składników natłuszczających i odżywczych masło shea znane również pod nazwą masło karite jest często używane jako podstawowy składnik ciężkich, natłuszczających kremów do skóry przesuszonej. Pozwala cieszyć się miękką, jedwabiście gładką skórą także w miejscach, które przed jego stosowaniem były podatne na zrogowacenia, czyli np. łokcie, kolana, pięty.

Gdy poszukujesz naturalnej ochrony przed promieniowaniem UV
Zawarty w maśle shea kwas cynamonowy stanowi naturalny filtr SPF 3-4, który delikatnie chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, wiatr i niska temperatura.

Gdy potrzebujesz ukojenia

Niezależnie od twojego typu skóry możesz śmiało wykorzystywać antybakteryjne i kojące działanie masła shea i stosować je jako naturalny krem na podrażniony lub obtarty naskórek. Przyspieszy ono jego regenerację, złagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Ponadto wspomaga procesy gojenia się ran i drobnych odparzeń.

Gdy chcesz zachować młody wygląd
W walce o zatrzymanie procesu starzenia się skóry i utraty jej jędrności warto wykorzystać bogactwo witamin ukrytych w maśle karite. Substancje takie jak witaminy E, A i F, jak również katechin i fitosterol to twoi naturalni sprzymierzeńcy w walce o młodą, promienną cerę twarzy i sprężystą skórę całego ciała.

Gdy twoje włosy wymagają regeneracji
Dokładnie tak jak w przypadku pielęgnacji skóry tak i w przypadku włosów maseczki z użyciem masła shea doskonale sprawdzają się w rytuałach regeneracyjnych na włosy zniszczone i przesuszone wymagające głębokiego nawilżenia. Wykonywany raz w tygodniu tego typu zabieg nie tylko nawilży włosy, ale także będzie stanowił skuteczną ochronę przeciw ich degeneracji przez szkodliwe czynniki takie jak choćby ciepło generowane przez sprzęty do stylizacji fryzur.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.clochee.com/maslo-shea-kosmetyk