Home Uroda Manicure winylowy

Manicure winylowy

manicure-kolorowy

Wraz z rozwojem technologii, pojawiają się nowe trendy i możliwości w dziedzinie stylizacji paznokci. Manicure jest coraz bardziej trwały i łatwy w nakładaniu. Obecnie najnowszym wynalazkiem w dziedzinie stylizacji paznokci jest manicure winylowy.

Czym jest manicure winylowy?

Lakiery winylowe to połączenie hybrydy i klasycznych emalii do paznokci. Są łatwe w użyciu, dzięki czemu manicure winylowy można wykonywać także w domu. Lakier winylowy utrzymuje się na paznokciach około tygodnia. Wytrzymuje na paznokciach dłużej niż tradycyjny lakier, dzięki zawartości w składzie polimerów winylowych. Jego trwałość jest jednak mniejsza niż manicure hybrydowego. Do utwardzania lakieru winylowego potrzebne jest światło, tak jak w przypadku hybryd, ale winylowe lakiery swobodnie utwardzają się przy świetle dziennym. Nie potrzebujemy zatem specjalnej lampy do manicure, a wystawanie pomalowanych paznokci na słońce tylko zwiększa trwałość lakieru..

Lakier winylowy nakłada się tak samo jak tradycyjną emalię, bezpośrednio na oczyszczoną płytkę paznokcia. Lakier bardzo szybko wysycha a podczas ekspozycji na światło słoneczne utwardza się i utrwala, nie krusząc się i nie odpryskując. Dodatkowo, winylowa warstwa zabezpiecza naturalne paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, co ułatwia ich zapuszczanie i wzmacnianie. Co ważne, lakier można zmyć z paznokci za pomocą zwyczajnego zmywacza do paznokci. Zmywanie może co prawda potrwać dłuższą chwile, ale lakier nie wymaga żmudnego piłowania czy moczenia w szkodliwym acetonie. Płytki paznokcia nie trzeba w żaden sposób przygotowywać do malowania, dlatego też po zmyciu lakieru paznokcie są dokładnie w takiej samej kondycji jak przed malowaniem.

Wady manicure winylowego

W przypadku mniej kryjących odcieni może być konieczne nałożenie kilku warstw – pokazuje podolog z foot-med, z kolei intensywne kolory mogą delikatnie odbarwiać płytkę paznokcia. Trwałość lakierów winylowych też nie jest zbyt długa, niewiele się różni od tradycyjnych lakierów do paznokci. Wadą manicure winylowego jest też jego cena, gdyż zestaw do domowej stylizacji to koszt ponad 100 zł, a wizyty w salonie kosmetycznym również nie są tanie. Lakiery winylowe są gęstsze od tradycyjnych i hybrydowych lakierów, przez co nakładanie ich może przysparzać pewnych trudności osobom nie przyzwyczajonym do regularnego malowania paznokci oraz tym nie mającym wprawy. Oprócz tego bardzo szybko wysychają, przez co praca z nimi powinna być sprawna i szybka. W innym wypadku na paznokciach mogą powstać nieestetyczne smugi. Wybierając manicure winylowy warto też wziąć pod uwagę, że do jego maksymalnej trwałości potrzebujemy specjalnego, utrwalającego top coatu. Bez niego manicure również się uda, ale znacznie wpłynie to na jego trwałość.

Dla kogo manicure winylowy?

Manicure winylowy do doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą co kilka dni malować na nowo paznokci, ale też nie maja ochoty na trwalsze metody stylizacji, wymagające regularnych wizyt w salonie kosmetycznym. Dzięki nowoczesnej formule, lakier długo trzyma się na paznokciach bez uszkodzeń i odprysków, przez co jest odpowiedni także dla osób pracujących przy komputerze lub wykonujących inne prace rękami. Lakiery winylowe dają też możliwość wykonania efektownego, trwałego manicure w domowym zaciszu, bez konieczności wygospodarowania czasu na wizytę u kosmetyczki.