Home Uroda Manicure hybrydowy – jak wykonuje się go krok po kroku?

Manicure hybrydowy – jak wykonuje się go krok po kroku?

woman-news-pl_manicure-hybrydowy-warszawa-–-jak-wykonuje-sie-go-krok-po-kroku(1)

Ze względu na trwałość tego rozwiązania i atrakcyjny wygląd bardzo wiele kobiet w stolicy decyduje się na manicure hybrydowy. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, to miasto, w którym nie brakuje salonów kosmetycznych specjalizujących się w stylizacji i pielęgnacji paznokci. W jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy krok po kroku? Jak znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny? Czy w razie potrzeby lakier hybrydowy można usunąć samodzielnie w domowych warunkach?

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy rozpoczyna się od przygotowania do tego zabiegu płytki paznokcia. Aby lakier utrzymał się zgodnie z oczekiwaną długością, należy odpowiednio ją zmatowić. Następnie płytka jest polerowana z użyciem bloku polerskiego, po czym każdy paznokieć zostaje przemyty odtłuszczaczem. Manicure hybrydowy polega na pokryciu paznokci trzema warstwami. Pierwszą z nich jest tak zwana baza. Doświadczona kosmetyczka powinna rozprowadzić ją po całej powierzchni paznokcia. Gdy tak się stanie, baza jest utwardzana przy pomocy lampy UV. Warstwa środkowa lakieru hybrydowego jest odpowiedzialna za kolor paznokci i po rozprowadzeniu utwardzana pod światłem lampy dłużej. Ostatnia warstwa, tak zwany top, nadaje koloryzacji jeszcze większej trwałości i zapewnia jej najczęściej błyszczący wygląd, chociaż możliwe jest skorzystanie także z topów matowych.

Zalety manicure’u hybrydowego

Dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy? Warszawa i inne duże miasta to miejsca, gdzie życie toczy się szybciej i często brakuje nam czasu na wiele podstawowych czynności, jak choćby pielęgnację paznokci. Lakier hybrydowy, który jest dobrze wykonany, potrafi utrzymać się w świetnej kondycji i bez odprysków przez nawet 3 tygodnie, jest więc kuszącą propozycją. Dodatkowo to świetne rozwiązanie na wyjazd urlopowy.

Gdzie w stolicy wykonać manicure hybrydowy? Warszawa to wiele możliwości

Gdzie przebywające bądź mieszkające w stolicy kobiety mogą wykonać manicure hybrydowy? Warszawa mieści wiele salonów kosmetycznych o różnej specjalizacji i renomie. Dobrze skorzystać z takiego, który specjalizuje się właśnie w pielęgnacji paznokci. Warszawskie fingerspa, które mieści się na Powiślu, od lat gości między innymi kobiety, które z racji obowiązków zawodowych nie mogą pozwolić sobie na bardziej krzykliwe stylizacje paznokci, a jednocześnie oczekują trwałych rozwiązań – takich jak hybryda.

Jak w razie potrzeby zdjąć lakier samodzielnie?

Mimo dość skomplikowanego procesu wykonywania lakier hybrydowy można w razie konieczności usunąć samodzielnie w domu. Jak się do tego zabrać? Warstwa wierzchnia, czyli top, musi zostać dokładnie spiłowana. Następnie do paznokci należy przyłożyć waciki nasączone acetonem i odczekać około 10 minut. Rozpuszczony lakier powinien zejść samodzielnie, a ewentualne pozostałości usuwa się przy pomocy drewnianego patyczka.