Home Styl Manekiny specjalne o realistycznych kształtach

Manekiny specjalne o realistycznych kształtach

7

Modele manekinów prezentujące wybraną, typową dla danego sklepu czy butiku, w określonych przypadkach pory roku odzież stanowią nieodłączny element wystroju każdego tego typu sklepu, bowiem łączą estetykę i funkcjonalizm.

Zaprezentowany na manekinie zestaw poszczególnych elementów garderoby pozwala na dokładne przyjrzenie się ułożenia materiału na sylwetce i tym samym w znaczący sposób pomaga w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie. Z tego też powodu odpowiednio dobrane do danego rodzaju sklepu manekiny są jednym z podstawowych elementów, które należy wziąć pod uwagę otwierając butik czy sklep z określonego typu odzieżą.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oraz klientów na rynku akcesoriów oraz przedmiotów do aranżacji przestrzeni sklepowych pojawiają się coraz to nowe rozwiązania. Doskonałym przykładem tego rodzaju działania jest sukcesywne pojawianie się nowych modeli manekinów zaprojektowanych w odbiegający od standardu sposób.

Manekiny typu plus size

Ze względu na to, iż typowo zaprojektowane i wykonane manekiny damskie czy męskie odpowiadają zwykle dosyć małym rozmiarom, a tym samym nie pozwalają w pełni zaprezentować odzieży przeznaczonej dla osób o większych rozmiarach, na rynku pojawiły się manekiny typu plus size.

Podstawowym atutem tego rodzaju manekinów jest możliwość wiarygodnego zaprezentowania sposobu ułożenia na wybranych partiach ciała poszczególnych elementów odzieży dla osób określanych jako puszyste. Oznacza to w praktyce, iż panie i panowie borykający się z nadmiarem zbędnych kilogramów mają okazję przekonać się, w jaki sposób wybrany model odzieży będzie prezentował się na sylwetce – zanim zdecydują się na dokonanie przymiarki bezpośredniej.

Funkcjonalny charakter manekinów typu plus size pozwala znacznie usprawnić obsługę i jednocześnie wpływa na komfort klientów butiku z odzieżą dla puszystych.

Manekiny ciążowe

Ze względu na to, iż w ostatnich czasach sklepy z odzieżą i akcesoriami dla przyszłych mam zaczęły cieszyć się niebywałą popularnością na rynku produktów do aranżacji sklepów pojawiły się rozwiązania uwzględniające specyfikę asortymentu dla kobiet ciężarnych – w tym manekiny ciążowe.

Manekiny damskie na http://my-mannequins.pl/damskie.3.

Ten rodzaj bardzo funkcjonalnych i jednocześnie interesujących w zamyśle manekinów charakteryzuje się przede wszystkim dokładnym odtworzeniem sylwetki kobiety w ciąży . Zaprezentowana poprzez określony model manekina specyfika sylwetki kobiety ciężarnej pozwala na dokładną prezentacje określonego rodzaju stroju ciążowego.