Home Lifestyle Made in Poland – polskie marki kosmetyczne

Made in Poland – polskie marki kosmetyczne

made-in-poland-_2

W naszym kraju naturalnym stała się pogoń za zachodem w niemal każdej dziedzinie życia. Kultura i sztuka, przedmioty codziennego użytku, ciuchy i kosmetyki – to wszystko najchętniej czerpiemy z zagranicznych źródeł. W branży kosmetycznej w ostatnich czasach pojawił się też drugi front – kosmetyki azjatyckie. A Polacy nie gęsi, też swoje kosmetyki mają. Oto kilka czołowych krajowych marek kosmetycznych, które podbijają nie tylko rodzimy rynek, ale są popularne również za granicą.

Inglot

Inglot to marka profesjonalna i powoli zaczyna zasługiwać sobie na miano kultowej. Zawojowała nie tylko polski rynek ale również świetnie radzi sobie za granicą. Każdy kto miał do czynienia z produktami tej marki wie, że jakością nie odbiegają droższym, zagranicznym odpowiednikom. Marka ta przoduje w kosmetykach do makijażu.
Dr Irena Eris

Jedna z najbogatszych polskich firm kosmetycznych, firma ta opracowuje składy swoich kosmetyków w specjalnych instytutach badawczych. Poza centrami badawczymi i siecią salonów kosmetycznych marka ta prowadzi też hotele spa. Ich produkty można śmiało zakwalifikować do kategorii luksusowych.

made-in-poland-_1

AA Cosmetics, Bielenda, Tołpa

Te marki mają w swojej ofercie głównie produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej. AA specjalizuje się w kosmetykach antyalergicznych, Bielenda stawia na naturalne składniki i zapobieganie starzeniu skóry, a Tołpa używa do swoich kosmetyków takich składników jak torf czy borowina. Każda z tych firm ma się bardzo dobrze na polskim rynku i cieszy się uznaniem wśród osób z problemami dermatologicznymi.

Wibo, Bell, Ziaja

To jedne z popularniejszych polskich marek kosmetycznych. Kto nie miał w swojej kosmetyczce lakieru do paznokci Wibo, pomadki Bell czy oliwkowego kremu Ziaja? Te firmy nie tylko są łatwo dostępne, mają coraz lepszy skład kosmetyków ale również kuszą atrakcyjnymi cenami. Dodatkowo Ziaja ma linię produktów dla osób walczących z atopowym zapaleniem skóry, a Bell linię HypoAllergenic dzięki czemu firmy te zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników.

Yope, Resibo, Vianek

Ostatnimi czasy istnieje ogromny boom na kosmetyki naturalne. W Polsce jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejna firmy kosmetyczne stawiające na organiczne składniki. Takie firmy jak Yope, Resibo, Vianek czy Sylveco mają już silną pozycję na rodzimym rynku, a ich produkty zachęcają nie tylko fantastycznym składem ale również ekologicznymi i atrakcyjnymi opakowaniami.

made-in-poland-_3

Helena Rubinstein, Max Factor

Oba imperia kosmetyczne choć nie są do końca polskimi markami, to zostały założone przez Polaków i ich początki powstały w naszej ojczyźnie. Helena Rubinstein, założycielka luksusowej marki kosmetycznej, urodziła i wychowała się w Krakowie. To ona pierwsza wynalazła krem z filtrem przeciwsłonecznym czy wodoodporną maskarę do rzęs. Twórca Max Factor – Maksymilian Faktorowicz – urodził się z kolei w Łodzi i to on,jako pierwszy stworzył podkład w płynie i zrewolucjonizował makijaż sceniczny oraz filmowy.