Home Uroda Lokówko suszarka – jak jej używać? Czy niszczy włosy?

Lokówko suszarka – jak jej używać? Czy niszczy włosy?

blond-loki

Lokówko-suszarka, czyli suszarka z funkcją lokówki, to przydatne urządzenie, jeśli chcesz szybko wymodelować włosy. Nie potrzeba już kilku przyrządów: suszarki, szczotki do układania, lokówki, a czasem nawet prostownicy. Pojawia się jednak pytanie: czy suszarko lokówka niszczy włosy, skoro strumień powietrza pada na nie z tak niewielkiej odległości? Podpowiadamy, jak używać lokówko suszarki, by nie tylko ułożyć efektowną fryzurę, ale i nie zniszczyć włosów regularnym modelowaniem.

Kiedy suszarka niszczy włosy?

Obawy przed pogorszeniem się stanu włosów przez ich suszenie nie zawsze są bezzasadne. Rzeczywiście, suszarka niszczy włosy, ale tylko wtedy, gdy albo jest nieprawidłowo używana albo – gdy jest niezbyt wysokiej jakości. Suszenie suszarką może niszczyć włosy, gdy:

  • kierujesz na włosy gorące powietrze. Wtedy woda odparowuje z włosów, przez co są one mniej nawilżone,
  • kierujesz na włosy bardzo silny podmuch powietrza. Lepiej sprawdzają się suszarki z regulacją stopni nawiewu,
  • nie zmieniasz obszarów suszenia i przez długi czas kierujesz powietrze na to samo pasmo. Przez to przegrzewasz fragmenty włosów.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Właściwa technika suszenia włosów nie jest trudna. Dużo zależy jednak od dobrego sprzętu. Najlepiej, jeśli posiada funkcję jonizacji (która zamyka łuski włosa i wygładza go) i regulacji temperatury. W ten sposób masz kontrolę nad tym, jak ciepły strumień trafi na Twoje włosy. Duży wybór lokówko-suszarek znajdziesz tutaj: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkolokowki.html.

Najlepiej jest wybrać letnią temperaturę, a modelowanie zakończyć chłodnym nawiewem, który dodatkowo utrwali fryzurę. Warto pamiętać też o tym, by traktować włosy delikatnie i nie szarpać ich w trakcie suszenia. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, więc podczas stylizacji na ciepło należy podwójnie dbać o to, by ich nie osłabić.

Jak używać lokówko suszarki?

Sposób używania lokówko suszarki zależy od tego, jaki efekt po modelowaniu chcesz uzyskać. A efektów może być co najmniej kilka. Suszarko lokówką możesz wyczarować fale, unieść włosy od nasady, wygładzić je, a nawet wyprostować.

Jeśli chcesz uzyskać:

Wygładzenie

Pozwól włosom naturalnie wyschnąć do momentu, aż będą lekko wilgotne lub wysusz je delikatnie przy użyciu zwykłej suszarki (ciekawe modele znajdziesz pod tym adresem: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html). Następnie podziel włosy na pasma, zawijaj je lekko wokół osi i kieruj suszarkę w dół. W zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt, końcówki możesz zawijać do wewnątrz, na zewnątrz lub pozostawić proste.

Uniesienie u nasady

Podobnie jak wcześniej, pozwól włosom lekko wyschnąć lub użyj klasycznej suszarki. Następnie podziel włosy na sekcje i susz, zaczynając od wewnętrznych pasm. Unieś pasmo do góry i zawiń na szczotkę suszarki, tak, by skierować włosy na suszarce do góry. Niektóre z suszarko lokówek posiadają dodatkowe pasma unoszące włosy.

Fale

Podkręcenie włosów lub wykonanie na nich fal – do tego suszarko lokówki są stworzone i robią to świetnie. Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy zawinąć pasma na końcówkę suszarki w odpowiedni sposób – kilkukrotnie lub jeden raz, najlepiej trzymając suszarkę pionowo. Tak zawinięte włosy susz przez kilkanaście sekund. Aby utrwalić fryzurę, możesz na bieżąco spryskiwać ją lakierem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24.

https://www.neo24.pl/